21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Pomimo, że  F1Gokart w Kielcach nie jest już nowością w świecie polskiego kartingu, to wciąż pozostaje jednym z najlepszych obiektów. Tor ma tak dużą „siłę przyciągania” że jako zawodnicy Alpha Racing Team jeździmy tam na każdą rundę Kieleckiej Ligi Kartingowej.

Tor jest położony w dynamicznie rozwijającej się części Kielc, gdzie powstają liczne hale przemysłowe, co może powodować problemy z dojazdem, jednak właściciele zadbali o odpowiednie oznakowanie. Niestety droga dojazdowa nie jest wyasfaltowana i znajduje się w sąsiedztwie placu budowy, przez co po deszczu ogromna ilość błota pozostaje na butach i samochodzie.

Już przed wejściem do środka możemy domyślać się, że będzie ciekawie, ponieważ widzimy zewnętrzną część obiektu. Schody prowadzą nas do recepcji, która jest bardzo przestronna, posiada dużą ilość szafek oraz jest ładnie urządzona, podobnie jak cały obiekt. Ogromnym plusem są przeszkolone ściany, przez które widoczna jest cała wewnętrzna część toru. Kolejną zaletą jest możliwość zakupu czegoś do jedzenia, picia lub przekąski. Dodatkowo każdy może na bieżąco śledzić swoje osiągnięcia oraz rekordy toru, dzięki dostępowi do 2 tabletów z aktualnymi wynikami.  Inną zaletą dotyczącą rekordów toru jest prowadzenie statystyk w różnych kategoriach, a także konfiguracjach toru.  Natomiast minusem jest to, że bardzo ciężko jest uzyskać czasy porównywalne z najlepszymi, bez trafienia na odpowiednią pogodę, która znacząco wpływa na tempo jazdy.

Obsługa na torze i w recepcji jest miła, pomocna i dobrze zna powierzone sobie zadania.

Sam tor ma ciekawy układ, wymagający dobrej techniki jazdy od kierowców, a nad ich bezpieczeństwem czuwają nowocześnie zaprojektowane bandy, ponadto tor jest szeroki co również podnosi bezpieczeństwo. Przejazd przez halę zajmuje ok. 25 sekund, lecz kiedy pogoda na to pozwala dostępne są obie części toru, jedno okrążenie zajmuje wówczas ok. 1 minutę. Możliwość jazdy w drugą stronę sprawia, że obiekt jest jeszcze ciekawszy. Po torze poruszamy się gokartami firmy Rimo EVO6 o mocy 9 KM, które, jak to na większości obiektów bywa, nie są idealnie równo ustawione, choć różnica pomiędzy najmocniejszym a najsłabszym nie jest tak duża jak na  wielu innych torach. Usprawiedliwieniem może być tu też duża liczba gokartów, które ciężko utrzymać na równym poziomie.

Oprócz standardowych wózków, w ofercie znajdują się mniejsze gokarty Dino dla dzieci oraz dwa gokarty dwuosobowe Sodi 2Drive. W zimie po specjalnym przygotowaniu zewnętrznej części toru i opon, organizowane są jazdy po lodzie i śniegu. Obiekt ma swój własny system rejestrowania kierowców, jest to, z jednej strony, udogodnienie, lecz z drugiej wydłuża czas oczekiwania na jazdę.

Tor cieszy się dużą popularnością przez co często zdarza się długo czekać na jazdę, jednak rekompensuje to symulator z grą Grand Turismo 5.

Jeżeli chodzi o ceny, biorąc pod uwagę ofertę i jakość toru,  są one porównywalne z podobnymi obiektami z innych większych miast Polski, jednak są też tory mające równie dobrą ofertę za niższą cenę.

Podsumowując, tor F1Gokart należy do ścisłej czołówki torów kartingowych w Polsce i zasługuje na mocną piątkę. Dzięki licznym zaletom należy do naszych ulubionych obiektów.

Alpha Racing Team

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl