21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Kartingowych w Offenbach, firma Birel ART zaprezentowała nowe modele gokartów halowych linii N35. Cztery nowe modele znalazły się w ofercie włoskiego producenta: N35-ST, N35-GT, N35-RS oraz elektryczny E-Kart.

Znany włoski producent ram wyścigowych zaskoczył w tym roku nową linią gokartów hakowych, która podobno jest lżejsza i mocniejsza w porównaniu do konkurencji. Celem firmy było niewątpliwie zmniejszenie kosztów eksploatacji poprzez zmniejszenie zużycia paliwa i zwiększenie żywotności poszczególnych podzespołów.  Nowe rozwiązania mają również ułatwić dokonywanie napraw mechanicznych a przy tym skrócić czas usuwania usterek.

Birel_ART_foto_001Nowe wersje N35 mają się również łatwiej prowadzić, dzięki regulacji położenia fotela oraz pedałów. Optymalne umiejscowienie kierowcy w gokarcie ma znacznie poprawić nie tylko komfort jazdy ale także zwiększyć przyczepności wózka w zakrętach.

Birel_ART_foto_002W nowych modelach nie zapomniano także o bezpieczeństwie.  Dodatkowe gumowe elementy, usytuowane pomiędzy przednimi owiewkami i podwoziem, mają za zadanie rozpraszanie energii kinetycznej przy uderzeniu w przeszkodę. Zaś dodatkowe elementy obudowy mają za zadanie chronić podwozie, koła oraz części mechaniczne gokarta.

Birel_ART_foto_003 Każdy nowy model ma inne cechy, które go wyróżniają. Podstawowy model N35-ST to przede wszystkim zwiększona ochrona. Natomiast model N35-GT oraz e-Kart charakteryzuje szybki i łatwy dostęp do elementów mechanicznych wózka dzięki specjalnej osłonie. Ostatni rodzynek Birel ART to model N35-RS cechujący się 12-litrowym zbiornikiem paliwa oraz wymienną kierownicą.

Birel_ART_foto_004Nowe trendy zawitały także do Birela ART, który w swojej ofercie zaprezentował gokarta elektrycznego o nazwie e-kart. Wózek został opracowany we współpracy z Zero Motorcycles i Be Karting. Gokart został wyposażony w nowy typ obudowy zamocowanej na zawiasach z łatwym dostępem do elementów wózka. Innowacyjny, dość łatwy i przyjemny system wymiany akumulatora to również zaleta elektryka. Oprogramowanie oraz osprzęt przygotowany przez Be Karting mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo, niezawodność i maksymalną wydajność.

Birel_ART_foto_005My już nie możemy doczekać się testów nowych halowych Birel'i. Mamy nadzieję że kiedyś uda Nam się ocenić wózki od strony praktycznej.

Więcej zdjęć nowych modeli można pobrać ze strony: http://bit.ly/1PwQ47T Zdjęcia E-kart można pobrać ze strony: http://bit.ly/1ZqopKX| Film wideo z prezentacji można pobrać w całości na: https://youtu.be/QnNirwqiwUM

źródło i foto: http://birelart.com/ tekst i foto: www.PolskiKarting.com.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl