21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Rok 2016 jest wyjątkowy dla całej Legii Warszawa. W związku z tym Legia Racing Club, jako Sekcja Motorsport przygotowała zupełnie nową formę rywalizacji na swoim torze kartingowym.

Po sukcesie zeszłorocznych zawodów organizowany dla Adeptów Akademii Kierowców powstał zupełnie nowy projekt - Liga Legia Racing Club. Zawody skierowane dla dzieci w wieku 4-16 lat uczęszczających do Akademii Kierowców Legia Racing Club na kursy weekendowe, tygodniowe oraz wakacyjne i zimowe, ale również dla zupełnie nowych osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kartingiem. Projekt Ligi zakłada 6 kolejek, którymi są oddzielne zawody, co dwa miesiące, na których wszyscy zawodnicy zdobywają punkty. Główną nagrodą jest uzyskanie tytułu Mistrza Legia Racing Club 2016 w 3 kategoriach (Puffo, Sodi Junior i Sodi Max). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, w przypadku, gdy dziecko nie weźmie udziału np. w jednej kolejce Ligi, system punktacji został przygotowany w taki sposób, by brak startu w jednej z kolejek nie odbierał szans na końcowe zwycięstwo.

-relacje z 1 rundy Ligi Legia Racing Club #1

Dzień startu Ligii Legia Racing Club został połączony z inauguracją nowych gokartów Sodi GT5R, na których ścigała się najstarsza grupa zawodników.

Wszyscy zawodnicy danego dnia zostali podzieleni na 3 kategorie (Puffo, Sodi Junior i Sodi Max), w których startowali w kwalifikacjach, które były podstawą do ustalenia pozycji startowych w finale. Kwalifikacje jak i finały każdej grupy okazały się wyjątkowo zaciętymi wyścigami, w których mogliśmy obserwować pokaz prawdziwego, profesjonalnego kartingu w wykonaniu najmłodszych jego pasjonatów.

-relacje z 1 rundy Ligi Legia Racing Club #2

Dla każdego zawodnika zostały przygotowane wyjątkowe nagrody, którymi były bilety dla dwóch osób na najbliższy mecz Legii Warszawa oraz dla zawodników z pierwszych pozycji Kino Atlantic ufundowało bilety wstępu na seanse również dla dwóch osób. Walka w Lidze Legia Racing Club dopiero się rozpoczęła, a już widać, że walka o końcowe zwycięstwo będzie trwała do ostatniej kolejki.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl