21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

20-letni łodzianin, Mikołaj Marczyk wraz z doświadczonym Sebastianem Dwornikiem wygrali w miniony weekend 6. Rajd Zamkowy, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Sukces kierowcy Hondy Civic Type-R jest zaskakujący głównie dlatego, że to dopiero jego drugi rajd okręgowy w karierze.

Popularny "Miko", który jest m.in. 3-krotnym nieoficjalnym mistrzem Polski w kartingu halowym oraz zwycięzcą cyklu Power Stage Bednary (przy użyciu auta z napędem na jedną oś) zapisał na swoje konto 3 odcinki specjalne Rajdu Zamkowego. Po publikacji wyników prowizorycznych, z drugiego sukcesu z rzędu cieszyła się załoga Citroena Saxo VTS - Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka. Marczykowi skorygowano jednak czas na OS2, gdzie jako pierwszy dojechał do poważnego wypadku Adama Wrocławskiego (Renault Clio), rozpoczynając procedurę bezpieczeństwa. W efekcie zaliczający najlepsze czasy na trzeciej pętli, Marczyk wyprzedził Sztwiertnię o 4,2 sekundy, który kontrolował przewagę względem wyników online.

"Nie mogę uwierzyć, że ten duży sukces przyszedł tak szybko" - przyznał Miko Marczyk.

"Rajdy to dla mnie absolutnie nowa dziedzina. Po debiucie w Rajdzie Mikołowsko-Żorskim czułem się już pewniej na odcinkach specjalnych. Podstawowym planem była spokojna jazda, tam gdzie czułem się komfortowo możliwie szybka, ale bez zbędnego ryzyka. Rywalizowałem z naprawdę wspaniałymi kierowcami, którzy dobrze znają te odcinki, a mimo to udało się wywalczyć tak dobry wynik. To dla mnie szok, motywujący mnie do jeszcze cięższej pracy, którą od lat wykonywałem w kartingu i amatorskim sporcie samochodowym. Dziękuję bardzo moim partnerom, bez których start i dobry wynik nie byłby możliwy: firmie Sfera24.pl oraz firmie Auto-Voll Części BMW. Mam nadzieję, że m.in. dzięki takim rezultatom Łódź jeszcze jaśniej rozbłyśnie na motosportowej mapie Polski."

Na podium klasyfikacji generalnej za zwycięzcami klas RO1 (Marczyk) i RO2 (Sztwiertnia) stanęli Kamil Bolek z Marcinem Gasiem (Renault Clio). Na trasie imprezy szybsi od Marczyka byli tylko rutynowani kierowcy, startujący w kategoriach nie zaliczanych do generalki. Byli to kierowcy nowoczesnych Peugeotów 208 R2, przed laty w czołówce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Zbigniew Gabryś oraz Bartłomiej Grzybek w klasie Gość 2WD, a także najszybszy w RO 4WD, Marcin Słobodzian (Subaru Impreza) - zdobywca tytułu mistrza Polski grupy N w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2014 i II wicemistrz generalki w tym samym sezonie. W Pucharze Peugeot Citroen triumfował Jerzy Smagała (Citroen Saxo), w Pucharze Cento Rally Jakub Sulej (Fiat Seicento).

6. RAJD ZAMKOWY (21-22.05.2016) - CZOŁÓWKA

1. Mikołaj Marczyk/Sebastian Dwornik - Honda Civic Type-R 27.28,5 2. Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka - Citroen Saxo VTS +4,2 3. Kamil Bolek/Marcin Gaś - Renault Clio +23,4 4. Szymon Cieślak/Bartosz Sajdak - Honda Civic +37,7 5. Maciej Sordyl/Wojciech Wysokiński - Honda Civic +38,3 6. Krzysztof Rybka/Krzysztof Grzesik - Citroen Saxo +1.05,1 = Jerzy Smagała/Konrad Giergiel - Citroen Saxo +1.05,1 8. Maciej Matysiak/Inez Adamska - Citroen Saxo VTS +1.07,3 9. Szymon Żarłok/Łukasz Sitek - Honda Civic +1.07,4

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl