21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

40 lat minęło Jak w tekście piosenki „40 lat minęło jak jeden dzień…”. W tym roku Automobilklub Leszczyński świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji Klub przygotował dla mieszkańców Leszna i okolic szereg atrakcji motoryzacyjnych. Zostaną one zaprezentowane w sobotę 24 września od 11:00 do 18:00 na Rynku w Lesznie, który zamieni się tego dnia w prawdziwą motoarenę.

- Przez 40 lat działalności zrobiliśmy wiele w dziedzinie motoryzacji. Zaczynaliśmy od pierwszej w Lesznie giełdy samochodowej oraz rajdów nawigacyjnych. Od wczesnych lat 90. organizowaliśmy duże imprezy kartingowe, samochodowe oraz motocyklowe na Kartodromie w Gostyniu. Obecnie patrzymy w przyszłość i myślimy o kolejnych projektach. Najważniejszym z nich jest teraz budowa nowoczesnego obiektu na terenie gminy Święciechowa. – mówi Lechosław Dudka, Wiceprezes Automobilklubu Leszczyńskiego.

Więcej o wspomnianych planach na przyszłość Automobilklubu i budowie nowego toru niedaleko Leszna będzie można dowiedzieć się więcej podczas organizowanej tego dnia (24 września) o godzinie 17:00 konferencji prasowej, w której wezmą udział – Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Członek Prezydium Polskiego Związku Motorowego Mirosław Czub, Prezes Automobilklubu Leszczyńskiego Paweł Pęcak oraz Wiceprezes Automobilklubu Leszczyńskiego Lechosław Dudka. Konferencja będzie dotyczyła nowej inwestycji: przedstawiony zostanie wstępny szkic, a także pomysły na wykorzystanie tego obiektu w najbardziej efektywny sposób.

Oprócz konferencji prasowej na leszczyńskiej starówce zorganizowane zostaną cztery strefy prezentujące różne odsłony motoryzacji.

- Podejmowane przez nas inicjatywy są bardzo często kierowane do społeczności lokalnej, dlatego również przy tak ważnej dla nas okazji chcemy podzielić się z mieszkańcami Leszna i okolic tym, co udało nam się osiągnąć. W związku z tym, przygotowaliśmy coś wyjątkowego, co zazwyczaj oglądamy tylko w telewizji. – mówi Prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, Paweł Pęcak.

W strefie kartingowej zobaczymy profesjonalny team kartingowy AMO Racing Team prezentujący między innymi pojazd Kartingowego Mistrza Świata w kategorii KF, Karola Basza.

W strefie samochodowej będzie można przyjrzeć się z bliska bolidowi wyścigowemu BM Racing Team Bartłomiej Mirecki z Częstochowy startującemu w Formule Renault 2.0, samochodowi wyścigowemu Kia Picanto, a także samochodom rajdowym m. in. naszego leszczyńskiego kierowcy Herbiego oraz Kajetana Kajetanowicza, Rajdowego Mistrza Europy.

Na Rynku powstanie również specjalna strefa motocykli militarnych wraz z kuchnią polową, wydającą tego dnia wszystkim chętnym pyszną grochówkę. Swoje miejsce na starówce w Lesznie będą również miały zabytkowe samochody naszych działaczy.

Świętowanie 40. urodzin Automobilklubu uświetni występ mażoretek zaplanowany na godzinę 16:00.

Zachęcamy do uczestnictwa w jubileuszu Automobilklubu Leszczyńskiego wspólnie z Prezydentem Miasta Leszna, który wspiera to wydarzenie.

Więcej informacji: http://automobilklub.leszno.pl/index.php

Informacja prasowa.

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl