21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Pochodzę z rodziny o sportowych tradycjach. Tata mój, Maciej, był czołowym zawodnikiem motocrossowym w Polsce, zaś pradziadek, Janusz Cieśliński, słynny polski wszechstronny sportowiec: piłka nożna, hokej, koszykówka w latach 1939-1964, laureat wielu nagród, przekazał ducha sportu kolejnym pokoleniom.

Interesuję się sportami walki i piłką nożną, ale najbardziej fascynują mnie sporty motorowe. Pierwszy raz wystartowałem w zawodach na torze motocrossowym w wieku zaledwie 5 lat. Jednak po pierwszej jeździe gokartem uzmysłowiłem sobie, że moim przeznaczeniem są cztery kółka.

Rok 2007 był pierwszym rokiem startów na gokarcie, a równocześnie pierwszym sezonem, kiedy wystartowałem w zawodach Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Easykart 60.

Pomimo bardzo krótkiego stażu, braków sprzętowych oraz braku wsparcia finansowego, udało mi się odnieść pierwsze sukcesy i zajmować miejsca na podium.

Sezon 2007, pierwszy za kierownicą gokarta zakończyłem w klasyfikacji generalnej na 4 miejscu. W roku 2008 jako 9-latek odebrałem w styczniu AKT POWOŁANIA DO KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW i w tym sezonie zdobyłem tytuł vicemistrzowski.

W sezonie 2009 zająłem pierwsze miejsca we wszystkich klasyfikacjach, w których startowałem a w marcu 2010r. zostałem ponownie powołany do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego.

W sezonie 2010 ścigałem się w kategorii ROTAX MINI MAX, gdzie sezon zakończyłem na II miejscu.

Kolejne powołanie do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego na rok 2011 wręczył mi prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski na uroczystości, która odbyła się 1 kwietnia w Muzeum Sportu, mieszczącym się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Strona kierowcy: www.toninowosad.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl