21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już wkrótce wszyscy fani sportów motorowych będą mogli spróbować swoich sił na wyjątkowym obiekcie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Michała Kościuszko - Moto Park Kraków - poza swoją podstawową funkcją czyli szkolenia kierowców i motocyklistów, rozszerzy swoją działalność o tor kartingowy, nad którym patronat obejmie mistrz świata w kartingu, Karol Basz. 

Obiekt o długość 650 metrów jest pierwszym otwartym asfaltowym torem w Krakowie, po którym mogą jeździć wszyscy pasjonaci motoryzacji. 

Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie, jednak Karol Basz i Moto Park Kraków już teraz zapraszają wszystkich, zarówno grupy jak i osoby indywidualne, którzy chcą poczuć atmosferę wyścigów!

- Bardzo się cieszę, ze współpracy z Moto Parkiem Kraków - powiedział Basz. - To wspaniale, że w moim rodzinnym mieście powstają takie obiekty i z przyjemnością postaram się łączyć moje starty z doglądaniem sekcji kartingowej na tym obiekcie. To pierwszy tor na świeżym powietrzu w okolicy, na którym może pojechać każdy. Mam nadzieję, że wiele osób sprawdzi na nim swoje umiejętności oraz, że niedługo tam się spotkamy - powiedział fabryczny kierowca Kosmic Racing. 

- To świetnie że udało się nawiązać współpracę z Karolem - powiedział Kościuszko. -  Jego ogromne kartingowe doświadczenie pomoże w stworzeniu fajnego miejsca, przeznaczonego głównie dla amatorów lubiących dobrą zabawę i chcących poczuć emocję za kierownicą karta na świeżym powietrzu. Zawsze uważałem że karting to doskonała forma treningu dla każdego kierowcy. Minęło już trochę czasu odkąd zdobyłem kartingowe mistrzostwo polski, ale po pierwszych jazdach u nas przypomniałem sobie jaki to świetny sport! - zakończył rajdowy v-ce mistrz świata JWRC.

Już niedługo w Moto Parku Kraków funkcjonować będzie również akademia motorowa szkoląca młodych adeptów. 

Jazdy na obiekcie mają służyć doskonaleniu techniki jazdy i odbywać się będą na kartach udostępnianych przez Moto Park Kraków.

Zapraszamy na stronę motoparkkrakow.pl oraz facebookowy profil toru!

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl