21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ponad 3 godziny rywalizacji. Wczoraj 27 października odbyła się 6 Runda Łódzka Liga Kartingowa, do walki o czołowe miejsca walczyło 25 kierowców z czego 23 zostało klasyfikowanych do międzynarodowej punktacji Sodi World Series - SWS. 

Zawodnicy pojechali na zupełnie nowej konfiguracji toru. W niezmiennej formie 3x 5min kwalifikacji i wyścig na dystansie 25 okrążeń z możliwością awansu plus dwa obowiązkowe PIT STOPy.

Kwalifikacje

Czołówka zawodników po kwalifikacjach pokazała naprawdę niebywałe tempo. 

P1 (qual) i POL POSITION zajął Mariusz Irzykowski z sumą 49,905, tuż za nim ze stratą 0,078 sek P2 (qual) Adam Szydłowski. Trzecie miejsce na starcie Artur Pel ze stratą do lidera 0,144 sek. Z P4 startował Przemo Niewiadomski, P5 przypadło po kwalifikacjach dla Łukasz Lasota, P6 Marcin Grodzicki, P7 Ja Kub Muszyński, P8 Damian Lewandowski.

Wyścigi Finałowe

Rywalizacje rozpoczęliśmy od FINAŁU C, 9 zawodników na starcie. Wyjątkowo wszyscy pojechali bez błędów. Każdy prawidłowo zameldował się dwukrotnie w PIT STOPIE. Pewne prowadzenie zdobył Paweł Balczyński, co dało mu możliwość startu w FINALE B.

FINAŁ B - czyli mały finał A z walką o pierwsze miejsce i możliwość startu z najlepszymi zawodnikami. Na starcie mieliśmy 3 debiutujących zawodników w 9 sezonie ŁLK. P1 Chart Dawid, P2 Jakub Czernal, P3 Mateusz Łukasik. Dopiero na P4 w finale B mogliśmy zobaczyć lidera ŁLK (do 5 rundy) Marcin Racewicz , ewidentnie nie był to jego dzień i starając się ze wszystkich sił zdołał dojechać na trzecim miejscu, nie uzyskując możliwości awansu. 

FINAŁ A, pokazał nam na 6 rundzie że nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom potrafią puścić nerwy, co wiązało se sobą fatalne skutki w końcowym rezultacie. 

Żaden z zawodników tym razem nie maił nawet podejścia do Mariusz Irzykowski -ego, fenomenalny występ, bardzo szybkie tempo z rekordem toru (90kg) 24.676 dojechał na pierwszym miejscu. 

Startujący z drugiego pola Adam Szydłowski, tym razem nie może zaliczyć udanego występu w ŁLK. Wiedząc że ma świetne tempo, popełnił błąd zbyt szybkim wykonaniem dwóch obowiązkowych pitstopów. Zaowocowało to wyjazdem za wolniejszym zawodnikiem na ponad 3 okrążenia. Adam z wielkim zapałem i chęcią wygrania wyścigu nie utrzymał nerwów na wodzy i popełnił faul na Dawidzie będącego na tym samym okrążeniu (13 lap). Dostając karę w postaci czerwonej flagi (kara 1 pit pełna procedura) w rezultacie jej nie wykonał spadając na ostatnią pozycję w finale A. 

Na drugim miejscu zameldował się startujący drugi raz w 9 seoznie Artur Pel. Bardzo doświadczony zawodnik co potwierdza punktacja SWS, pokazał bardzo spokojny styl jazdy. Pewnie dojechał na metę wyścigu z bardzo dobrym czasem. P3 w finale A zajął 4 raz z rzędu Damian Lewandowski. Pokazując wszystkim że start z ostatnich pozycji nie przekreśla możliwości zajęcia podium w wyścigu. P4 to pozycja o którą było ciasno w wyścigach. Marcin Grodzicki dobrym tempem zdołał wyprzedzić Przemo Niewiadomski P5, a na P6 mogliśmy zobaczyć debiutującego w jakichkolwiek cyklu zawodów Ja Kub Muszyńskiego. P7 przypadła dla Łukasza Lasoty i P8 obiął Dawid Chart awansujący z finału B.

Łódzka Liga Kartingowa to naprawdę dobra stawka zawodników dotychczas wystartowało ich 48. 9 sezon zbliża się ku końcowi i aktualna punktacja jest potwierdzeniem na to że w finale będzie bardzo ostra walka o tytuł mistrza. Po odliczeniu obowiązkowej jednej rundy mamy remis w punktacji generalnej z dorobkiem 85 punktów na równo znaleźli się Mariusz Irzykowski i Adam Szydłowski. Tuż za nimi bardzo ciasno 83 punkty Damian Lewandowski i 80 pkt Marcin Racewicz. Do podium ma szansę jeszcze się zbliżyć Marcin Grodzicki z 72 punktami. 

Na finał który odbędzie się w połowie listopada, przygotowaliśmy dla zawodników sporo jazdy. Będzie jak co roku Super finał dla top generalki sezonu, z możliwości zdobycia dodatkowych punktów. Także sezon 9 absolutnie nie jest przesądzony !karting 

Punktacja: https://goo.gl/JjD7gt

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl