21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany wyścig – RACE TO WIN. Wyjątkowe zawody dla każdego kto miał do czynienia z walką za kierownicą gokarta a także dla tych, którzy chcieli spróbować swoich umiejętności po raz pierwszy.

Na torze CARTMAX pojawili się nie tylko kierowcy z Lublina i okolic. Przyjechali także topowi zawodnicy z Rzeszowa czy Puław.

Celem spotkania była dobra zabawa oraz sportowa rywalizacja. Wraz ze zmianą wizerunku właściciele postanowili powrócić do organizacji zawodów na wysokim poziomie a przy tym zachęcić nowe pokolenie kierowców do wspólnych spotkań na torze.

W zawodach wzięło udział 19 zawodników. 10-ciu w klasie PRO posiadających już doświadczenie wyścigowe oraz  9-ciu w klasie FUN. Dla większości kierowców FUN był to debiut. Pomimo to podczas wyścigów nie zabrakło emocji i niespodzianek.

Każdy zawodnik miał do przejechania trzy 8 minutowe kwalifikacje oraz półfinał. Dla najlepszej siódemki czekał najważniejszy finałowy wyścig.

W klasie PRO po kwalifikacjach, w których liczyła się suma dwóch najlepszych czasów, Pole Position wywalczył Paweł Brzuszkiewicz. Tuż za nim uplasował się Jakub Tatarczak oraz Paweł Buszta.  Różnice kwalifikacjach między najlepszym a najgorszym czasem to zaledwie 0,3 sekundy.

Wyścig półfinałowy oraz finał to walka wyżej wspomnianej trójki. Adrenalina jaka towarzyszyła kierowcom sprawił iż pierwszych dwóch zawodników zamieniło się pozycjami i ostatecznie RACE TO WIN w klasie PRO wygrał Jakub Tatarczak. Drugie miejsce wywalczył Paweł Brzuszkiewicz a trzecie Grzegorz Świtalski pomimo depczącego mu po piętach Mateusza Kozaka.

Jeszcze więcej emocji obserwowaliśmy podczas kwalifikacji oraz wyścigów klasy FUN. Wśród zawodników wystartowali młodzi debiutanci: 8-letni Oliwier Chłopek oraz 11-letni Kacper Buszta. Po kwalifikacjach pierwsze trzy miejsca zajęli: Mateusz Wrona, Damian Stec oraz Kacper Buszta.

Po kilku nieprawidłowo wykonanych procedurach Pit Stop&Go podczas półfinału FUN, pierwsza trójka prezentuje się następująco: Mateusz Wrona, Damian Stec oraz Mateusz Ziemichód.

Ostatecznie po biegu finałowym pierwsze miejsce utrzymał Mateusz Wrona. Tuż za nim metę minął Mateusz Ziemichód a za nim Kacper Buszta.

Na uwagę zasługuje 8-letni Oliwier, który pierwszy raz w życiu startował w wyścigach. Jadąc gokartem z silnikiem o mniejszej mocy zapewnił sobie start w finale. Jego styl jazdy oraz determinacja i wytrwałość zaimponowała nie tylko samym zawodnikom ale i wszystkim kibicom, którzy pojawili się w tym dniu na torze CARTMAX.

Gratulujemy zwycięzcom a już wkrótce zapraszamy na kolejne zawody pełne emocji.

Informacja prasowa
Zdjęcia: CARTMAX

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl