21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, kto brał udział w II edycji Rental Kart Championship 2018. Pierwszy raz w ciągu naszej 9-letniej przygody ze sporem kartingowym spotkaliśmy się z tak dużym entuzjazmem wśród uczestników zawodów!

Trzeba przyznać, że zawody były przygotowane i przeprowadzone na wysokim poziomie.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, od przygotowań po samą oprawę. Zaangażowanie i ciężka praca przyciągnęła nie tylko wielu uczestników, ale również i sponsorów oraz partnerów.

Osobiście obserwując całą otoczkę zawodów, sędziowanie, pracę obsługi, przygotowanie sprzętu, jesteśmy zmuszeni wystawić wysoką ocenę. „Wyższy poziom kartingu” został niewątpliwie zapewniony podczas II edycji RKC na łódzkim torze Racing Center.

Jak powiedział dyrektor zawodów - Paweł Kołodziej - „chciałem zorganizować takie zawody, w których sam chciałbym wziąć udział”, i z pewnością mu się to udało.

Jak wiece zawody trwały 2 dni, od soboty do niedzieli, ale już w piątek organizatorzy oprócz oficjalnych treningów, przygotowali bardzo dobrą rozgrzewkę, w której mogły wziąć udział zespoły czyli TEAM RKC 2018. Do rywalizacji zgłosiło się aż 11 teamów. Po 3 godzinnej walce na mecie zameldowali się:

1. Racing Center Team Poland (Artur Pel, Paweł Kołodziej)
2. Racing Center Team Junior (Mikołaj Pel, Adam Micał)
3. eXtreme Team Poland (Krzysztof Rudek, Adrian Kowalski, Marcin Racewicz)

Jak już wspomnieliśmy, Drużynówka miała być wstępem do dwudniowej rywalizacji indywidualnej.

Po porannych sobotnich treningach, z niewielkim poślizgiem rozpoczęła się oficjalna odprawa zawodników oraz wspólne zdjęcie. Chwilę później zawodnicy ruszyli do pierwszej serii wyścigów kwalifikacyjnych. Na sobotę zaplanowano aż 4 serie oraz 2 kolejne w niedzielę. Pomimo niespodzianki jaką była zmiana czasu z zimowego na letni, nikt nie spóźnił się na swój wyścig.

Po 30 wyścigach kwalifikacyjnych z 46 kierowców, 33 zakwalifikowało się do 3 półfinałów. Mieliśmy okazję oglądać: wspaniałą walkę, przemyślane lepiej lub gorzej strategie a przede wszystkim rywalizacje fair play. Po kwalifikacjach, dwóch zawodników reprezentujących kategorię Junior sprawiło nie lada niespodziankę organizatorom. Mianowicie Adam Micał oraz Karol Pasiewicz zdobyli taką samą ilość punktów, tyle samo Pole Position oraz Best Laps podczas kwalifikacji. O ich starcie w półfinale zadecydował lepszy czas najszybszego okrążenia.

Po zsumowaniu punktacji z wyścigów kwalifikacyjnych oraz półfinałów, ogłoszono najlepszą 11, która miała zmierzyć się podczas Wielkiego Finału.

Po 30 minutach zaciętej walki z czasem, rywalami oraz zmęczeniem, najlepsza trójka kierowców minęła metę. Jako pierwszy zameldował się Mikołaj Pel, tuż za nim Mariusz Książek oraz na trzecim miejscu Marcin Racewicz.

Po podliczeniu wszystkich punktów, oficjalnie mistrzem RKC został Mikołaj Pel, I-wice mistrzem Mariusz Książek a II-wice mistrzem Adam Micał.

W klasyfikacji Master, czyli zawodników powyżej 36 roku życia tytuł mistrza RKC wywalczył Mariusz Książek, I-wice mistrz Marcin Racewicz oraz II-wice mistrza Krzysztof Rudek.

W Juniorskiej klasyfikacji tytuł mistrza RKC otrzymał Mikołaj Pel, I-wice mistrza Adam Micał a II-wice mistrza Karol Pasiewicz.

Serdecznie gratulujemy sukcesów wszystkim kierowcom!

Trzeba przyznać, że uczestnicy RKC nie byli przypadkowymi kierowcami. Pomimo emocji wszyscy prezentowali wysoki poziom na torze jak i poza nim. Mamy nadzieje, że za rok w RKC weźmie udział jeszcze więcej kierowców z całego kraju a organizatorzy jeszcze chętniej będą z Nami współpracować. Specjalne podziękowania dla promotorów Rotax Max Challenge Poland za wsparcie wyjazdu naszej redakcji na RKC 2018 oraz dystrybutorowi ROARING STAG za pyszną kawę.

Zdjęcia: PolskiKarting.com.pl

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl