21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Jak sama nazwa wskazuje LADIES RACING to zawody dla Pań, które łamią wszelkie stereotypy i udowadniają, że też potrafią się ścigać. Tak też było 27.11.2015 na łódzkim torze Racing Center Łódź. 30 pań stawiło się na zawody zorganizowane specjalnie dla nich.

Formuła zawodów była bardzo prosta i przejrzysta. Wszystkie zawodniczki miały na początku za zadanie w ciągu 3 kwalifikacji pokonać długość toru w jak najkrótszym czasie. Do kwalifikacji liczyła się suma tylko dwóch najlepszych czasów. Najgorszy nie był brany pod uwagę. Dzięki takim kwalifikacjom Panie mogły jechać trzema różnymi gokartami i za każdym razem poznać lepiej tor, co widać było po osiągniętych czasach.

RCL_2015_Ladies_Racing_wspolneDo finałowych wyścigów zakwalifikowało się 16-cie najszybszych Pań. Zawodniczkom pozostał już ostatecznie sprawdzenie swoich umiejętności w dwóch finałowych wyścigach. Tutaj organizatorzy postanowili urozmaicić formułę zawodów i w finałowych wyścigach wymagali od Pań poprawnego wykonania formuły Pit-Stopu. Jak się okazało większość Pań nie miał z tym najmniejszego problemu.

Dla najszybszych zawodniczek został również przewidziany wyścig z gościem specjalnym - Pawłem Trelą - mistrzem driftu.

RCL_2015_Ladies_Racing_TRELAWiele emocji towarzyszyło podczas wyścigów co widać było nie tylko podczas rywalizacji ale także wśród kibiców, a tych tego dnia nie brakowało.

Nie zabrakło także hojnych sponsorów, dzięki którym każda zawodniczka została obdarowana prezentem. Dodatkową niespodzianką był występ na żywo - Moniki Mioduszewskiej - znanej z telewizyjne edycji Bitwy na Głosy. Podczas zawodów wyśmienita nutą uraczył wszystkich  DJ COCA & DJ NAYKI z Vlas-Music.

RCL_2015_Ladies_Racing_DJO odpowiednią oprawę zawodów zadbała cała ekipa Racing Center Łódź.

"Muszę przyznać że bardzo cieszę się z tak dużej frekwencji zawodniczek" - mówi Karolina, główna organizatorka Ladies Racing - "przyjechały do nas Panie nie tylko z Łodzi ale także Warszawy, Rzeszowa czy Lublina. Mam nadzieję że zawody się spodobały i sprawią że jeszcze więcej Pań odważy się zasiąść za kierownicą gokarta i pokaże Panom jak się jeździ."

W imieniu redakcji PolskiKarting.com.pl, patrona medialnego wydarzenia, dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Jakuba Zakrzewskiego - <FOTO>

redakcja - PolskiKarting.com.pl foto - Jakub Zakrzewski

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl