21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W środę 16.12.2015 na torze RCŁ odbyły się ostatnie w tym roku zawody o Puchar Łodzi 2015. Jak zwykle organizatorzy przygotowali niespodzianki dla uczestników, którzy przybyli na godzinę 20.

Pierwszą niespodzianką była nowa konfiguracja, na której po raz pierwszy odbył się zawody. Kolejną niespodzianką byli specjalni goście, którzy pojawili się na torze. Co po niektórzy zawodnicy byli mocno zaskoczeni, gdyż byli to promotorzy serii Rotax Max Challenge Poland.

Zawody jak zazwyczaj, rozpoczęły się od kwalifikacji. Każdy uczestnik miał za zadanie w ciągu trzech 5-cio minutowych sesji osiągnąć najlepszy czas przejazdu. Do półfinałów liczyła się suma tylko 2 najlepszych przejazdów. Półfinały zostały podzielne wg starej formuły znanej z Pucharu 5-ciu Torów. 21-uczestników Pucharu zostało podzielnych na 3 wyścigi półfinałowe.

W finałowym wyścigu uczestniczyło 7 kierowców: pierwszych dwóch z każdego półfinału, oraz najszybszy zawodnik z 3-go miejsca.

W każdy z półfinałów oraz samym finałowym wyścigu nie zabrakło emocji. Było też kilka kar przyznanych przez sędziego głównego Pawła Kołodzieja.

Zwycięzcą okazał się Adam Szydłowski, rekordzista toru RCŁ, który i tym razem poprawił swój wynik. Drugie miejsce przypadło Arturowi Pelowi, znanemu łódzkiemu kierowcy. Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Książek, kierowca zespołu BRT z Warszawy.

Wyniki zawodów na: GokartSystem.pl

Jak się okazało, promotorzy serii Rotax nie przyjechali bez powodu. Wręczyli nagrody trzem najlepszym zawodnikom a zwycięzcę zaprosili na pierwsze dwie rundy pucharu Rotax, który odbędzie się w Starym Kisielinie.

Nasza redakcja również przygotowała małą niespodziankę dla promotorów. Z okazji naszych 5-tych urodziny mieliśmy okazję podziękować im za wieloletnie wsparcie i współpracę.

Po zawodach organizatorzy zaprosili wszystkich na After Party. Była to wspaniała okazja porozmawiać z promotorami serii Rotax o planach na nowy rok. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło kolejnych atrakcji, mianowicie na torze pojawiły się Rotaxowe Śnieżynki, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy właścicielom toru Racing Centre Łódź za zaproszenie i ugoszczenie podczas Pucharu Łodzi 2015. Przy okazji życzymy również całemu zespołowi RCŁ Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku.

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl