21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Najbardziej prestiżowe zawody, które organizowane są w naszym kraju, przeszły już do historii. Z pewnością były one wyjątkowe nie tylko dla zwycięzców ale i dla każdego zawodnika.

PIKC_2016_001V-ta edycja Polish Indoor Kart Championship (PIKC) była bardzo wyjątkowa również i dla Nas. Jak co roku organizatorzy czyli Remigiusz Drzazga oraz Bartłomiej Malutko, zaprosili naszą redakcję do Szczecina. W tym roku postanowiliśmy zaskoczyć nie tylko organizatorów ale i wszystkich gości. Dzięki marce Kartig MyLifeStyle (KMLS) na zawodach pojawiły się śliczne Panie w sportowych strojach naszej redakcji, które wspierały zawodników swoim wdziękiem oraz słodyczami.

PIKC_2016_002Specjalnie z okazji V-tej edycji PIKC kartingowa marka przywiozła ze sobą koszulki, które mamy nadzieje, zawsze będą przypominać te wyjątkowe chwile spędzone na Szczecińskim torze. Dodatkowo wszyscy mogli odwiedzić stoisko KMLS i zapoznać się z oferowaną odzieżą i gadżetami.

PIKC_2016_007Naszą przygodę na PIKC rozpoczęliśmy już w piątek, kiedy pojawiliśmy się na oficjalnych treningach przed zawodami. Trzeba przyznać że stawka była mocna. Wśród 125 zawodników, oprócz polaków, pojawili się również topowi kierowcy z zagranicy. Między innymi z: Niemiec, Belgi, Norwegi, Szkocji, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

Gokarty tego dnia nie stygły, a osiągane czasy w kierunku normalny i tzw. rewersie bardzo się zmieniały. Jednak nie czasy a odnalezienie najlepszej linii były najważniejsze dla zawodników.

Formuła zawodów przewidywała 5 wyścigów eliminacyjnych dla każdego kierowcy, przy czym każdy wyścig rozpoczynał się dwoma mierzonymi okrążeniami, wg których uczestnicy startowali do wyścigu.

Podczas sobotnich i niedzielnych eliminacji każdy zawodnik musiał wykonać obowiązkowy Pit-Stop. Niestety nie wszystkim udało się wykonać tą procedurę poprawnie i bezpiecznie. Podczas drugiej kolejki wyścigów eliminacyjnych jeden z polskich kierowców zbyt szybko wjeżdżając do parku maszyn nie zachował odpowiedniej ostrożności za co został ostatecznie zdyskwalifikowany z zawodów. Pozostałe wyścigi odbyły się bez większych incydentów.

Do trzech pół-finałów kategorii OPEN awansowało 36 zawodników, którzy uzbierali największą ilość punktów podczas eliminacji. Dopiero 10-ciu najlepszych zawodników, z największą ogólną ilością punktów, awansowała do Super Finału.

Do Finału kategorii OPEN awansowało 10-ciu najlepszych, w tym 2 polaków. Trzeba przyznać iż ci wszyscy kierowcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Niestety pozostałym bardzo dobrym polskim jak i zagranicznym zawodnikom zabrakło odrobiny szczęścia. Jednak dla nas każdy wyścig był pełen emocji a sam udział w V-tej edycji PIKC był potwierdzeniem umiejętności każdego uczestnika.

PIKC_2016_003_OPEN PIKC 2016 w kategorii OPEN wygrał Sebastian Papke. Tuż za nim na mecie stawili się Christian Wolf i Ruben Boutens. Na 8-mej pozycji stawił się pierwszy Polak – Artur Pel, czołowy zawodnik łódzkiego podwórka kartingowego. Drugie miejsce zajął Mateusz Bartsch z Krakowa a trzecie miejsce przypadło …

PIKC_2016_004_POLACY_PIKC_2016

W wyścigach eliminacyjnych brali także udział najmłodsi JUNIORZY. Najlepszych 12-tu wzięło udział w wyścigu Finałowym.

PIKC_2016_005_JUNIOR

Ostatecznie wyścig wygrał Tristan Földesi. Drugie miejsce zajął Rico Haarbosch a trzecie Thom van Dijk. \Najlepszym polakiem tej kategorii okazał się Jakub Ziobro a tuż za nim  Michał Ryndzionek.

Wśród uczestników PIKC 2016 nie zabrakło również pięknych Pań, które pokazały nie jednemu Panu jak się jeździ gokartem.

PIKC_2016_006_PANIE

Trzeba przyznać że te zawody są bardzo specyficzne. Oprócz rywalizacji i walki o pierwsze miejsca, zawodnicy mieli okazję poznać swoich kolegów z podwórka kartingowego z niemalże całego kraju a także europy. Nasza redakcja miał również okazję osobiście poznać kierowców, z którymi nie raz miała okazję współpracować podczas wielu imprez kartingowych. Oczywiście każdy z nich miał swój wkład w promocję i rozwój zarówno kartingu jak i naszego serwisu.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i widzimy się na kolejnej edycji PIKC 2017.

LISTA UCZESTNIKÓW PIKC 2016

WYNIKI PIKC 2016

redaktor naczelny PolskiKarting.com.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl