21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W dniu 20 maja 2017 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie odbył się XXI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównym zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, obsługa codzienna tych pojazdów oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najwięcej punktów zdobył zespół z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, w składzie: Szymon Szymski, Grzegorz Kasprzycki i Jan Kucia. Indywidualnie dwa pierwsze miejsca także zajęli uczniowie tej szkoły – Grzegorz Kasprzycki i Szymon Szymski. II miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie: Kamil Ramian, Bartłomiej Ćwik, Piotr Soból. Bartłomiej Ćwik indywidualnie był trzeci. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza: Jan Gacek, Maciej Chlebek, Dawid Bober. Najlepszym kierowcą turnieju został Daniel Chrapusta, uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Z kolei najlepsi otrzymali cenne nagrody rzeczowe i przepustkę do ogólnopolskiego finału turnieju. Natomiast wszyscy uczestnicy tarnowskich eliminacji odebrali pamiątkowe medale i dyplomy.

Podczas tych zawodów również nasi młodzi kierowcy kartingowi - klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów, Iza Bułka, Kacper Kajmowicz. Adrian Mikuła, Kamil Bizub zaprezentowali swoje umiejętności i technikę jazdy w ramach próby kart-slalomu. Do sprawdzenia swoich zdolności przystąpili również uczestnicy turnieju motoryzacyjnego. 

Opanowanie pojazdu mechanicznego - gokarta czy samochodu, sprawnego skręcania i wychodzenia z poślizgu można nauczyć się na zamkniętym torze. To ważne umiejętności, ale czy wystarczające,by zostać dobrym kierowcą na co dzień? Zdecydowanie nie. Potrzeba jeszcze odpowiedzialności, zdolności przewidywania, rozsądku, wyobraźni i wielu innych cech kierowcy znającego sztukę właściwej techniki jazdy, których nie da się wypracować z dnia na dzień. Pojazd mechaniczny, to nie tylko kola, kierownica i pedał gazu, ale przede wszystkim kierowca, którego postawa ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Bo na umiejętność sprawnego prowadzenia każdego pojazdu składa się: właściwa technika, spostrzegawczość, planowanie działania, wcześniejsze doświadczenie oraz szybka analiza tego, co może wydarzyć się na drodze.

Już ruszamy z kolejnym programem adresowanym do najmłodszych adeptów kierownicy, ale i nie tylko.

SPORT KARTINGOWY = BEZPIECZEŃSTWO

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl