21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W minioną niedzielę 19 listopada odbyła się 7 finałowa runda 9 sezonu ŁLK. 25 zawodników walczyło o ostatnie punkty w sezonie. Forma standardowa 3x 5min kwalifikacje + wyścig na dystansie 25 okrążeń z dwoma obowiązkowymi PIT STOP-ami. PLUS BONUS FINAŁOWY - super finał 25 okrążeń (dla top 10 klasyfikacji generalnej).

Największy pojedynek IRZYKOWSKI vs SZYDŁOWSKI

Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników obejmie prowadzenie w punktacji. Do 6 rundy oboje z zawodników posiadali tą samą liczbę punktów. Po pierwszych kwalifikacjach ewidentnie szybsze tempo prezentował Adam Szydłowski, w rezultacie pole position przypadło właśnie dla Adama który zdołał sumą dwóch najlepszych przejazdów wyprzedzić Miko Marczyka o zaledwie 0,147 sek. Trzecie pole startowe przypadło dla Artura Pela (strata do lidera o 0,148 sek) także tylko o 0,001 sek straty do miejsca drugiego ! Na czwartym miejscu w finale A zobaczyliśmy Marcina Racewicza, a miejsce piąte przypadło dopiero Mariuszowi Irzykowskiemu. 

FINAŁ C

9 zawodników walczyło o awans do finału B. Pewny przejazd i dobre tempo pokazał Budziarek Damian startujący z pierwszego pola bez problemów jako lider objął prowadzenie i przewagę w wyścigu. Po dobrych dwóch obowiązkowych pit stopach zameldował się pierwszy na mecie.

FINAŁ B 

W małym finale znaleźli się między innymi Damian Lewandowski, Jakub Muszyński oraz Adrian Kowalski - top 10 punktacji generalnej 9 sezonu. Z pierwszego miejsca startował Damian Lewandowski lecz niestety nie udało mu się utrzymać swojej pozycji. W rezultacie 1 miejsce przypadło dla najszybszego zawodnika 7 rundy Mikołaja Pela który wykręcił best lap zawodów (25,329) i uzyskał awans do finału A. Drugie miejsce zajął Adrian Kowalski dając mu zarazem cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Jako trzeci na mecie meldował się Piotr Krakowiak.

FINAŁ A

Było bardzo bardzo ciasno. Zawodnicy swój wysoki poziom potwierdzili w kwalifikacjach gdzie średnia różnica czasów miedzy zawodnikami 0,097 sek. Bezkonkurencyjny Adam Szydłowski zdobył pewne 1 miejsce w wyścigu. 2 miejsce Artur Pel, a na trzecie miejsce zajął Mariusz Irzykowski, pokazując swoje duże doświadczenie zdołał nadrobić dwie pozycje. 

SUPER FINAŁ

Czyli dodatkowy finał z walką o punkty do punktacji generalnej oraz dodatkowy wyścig z punktacją SWS. Udział w super finale wzięło 10 kierowców z największą liczbą punktów 9 sezonu ŁLK.
Kwalifikacjami do wyścigu było jedno okrążenie pomiarowe w odwrotnym kierunku jazdy. Warto wspomnieć że żaden z zawodników nie miał możliwości wcześniej przejechania nawet jednego okrążenia w tzw. rewersie. 

Pierwszy do kwalifikacji (10-miejsce punktacji) podszedł Artur Pel, wykręcając czas 27.173 dał mu zarazem pierwsze miejsce w wyścigu. Żaden z zawodników nie był w stanie pokonać best-lapa Artura.  Koniec końców pierwsze miejsce przypadło Adamowi Szydłowskiemu dając mu komplet możliwych punktów do zdobycia podczas 7 rundy zarazem pewne zwycięstwo w 9 sezonie. Drugi na mecie Mariusz Irzykowski i tuż za nim zderzak w zderzak Artur Pel z najlepszym czasem wyścigu.

TOP 10 ŁLK (sezon 9) ostateczny rezultat po SUPER FINALE

10. Damian Budziarek
9. Adrian Kowalski
8. Artur Pel
7. Przemo Niewiadomski
6. Ja Kub Muszyński
5. Marcin Grodzicki
4. Damian Lewandowski
3. Marcin Racewicz
2. Mariusz Irzykowski
1. Adam Szydłowski

PUNKTACJA GENERALNA: http://bit.ly/2iK0kDf

Zaraz po zakończeniu zawodów przy Smugowej 19, wręczyliśmy nagrody za 9 sezon w Krańcoofka - Klub Transportowy. TOP 10 zawodników otrzymała pamiątkowe statuetki oraz upominki od inter-rally.pl - wszystko do motorsportu .
Pięciu najlepszych 9 sezonu zostało nagrodzone bonami do wykorzystania w inter-rally.

To był naprawdę dobry sezon Łódzkiej Ligi. Gościliśmy wielu zawodników którzy osiągają wspaniałe wyniki w kartingu halowym nie tylko w Polsce. Finalnie w punktacji generalnej znalazło się 53 zawodników.

Pierwszy raz cały cykl zawodów punktowaliśmy dodatkowo międzynarodową punktacją SODI WORLD SERIES. 

“Łódzką Ligę (do 8 sezonu) którą prowadził Arkadiusz Małecki (obecny menadżer Toru Łódź), zostawił mi naprawdę duże wyzwanie. Osobiście uważam że 9 sezon za bardzo udany. Jako sędzia główny zawodów mogę z czystym sumieniem powiedzieć że łódzki poziom kartingu pnie się coraz wyżej. Podczas tego sezonu nie zabrakło łez, kontrowersji ale co najważniejsze sportowej rywalizacji. Mamy wiele nowych pomysłów które pojawią się już w najbliższym 10 sezonie, sporo przemyśleń co pozwoli stworzyć zawody na jeszcze lepszym poziomie. Dziękuję raz jeszcze wszystkim zawodnikom za udział oraz obsłudze toru Gokart Arena za pomoc w przygotowywaniu każdej rundy. ” Sędzia główny ŁLK - Sebastian Górczak

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną rywalizację i już zapraszamy Was na przyszły 10 sezon ŁLK, który zaczniemy z początkiem wiosny przyszłego roku.  

Informacja praasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl