21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W miniony poniedziałek na torze kartingowym S-Kart w Bytomiu zawodnicy rywalizowali w ramach JMP Racing Christmas Cup. Były to pierwsze zawody organizowane przez zespół kartingowy JMP Racing na tym obiekcie. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęło 12 zespołów składających się z 3 lub 4 kierowców.

Zainteresowanie wydarzeniem od samego początku było ogromne, co potwierdza zarezerwowanie wszystkich dostępnych miejsc na liście startowej w przeciągu jednego dnia od ogłoszenia zawodów.

JMP Racing Christmas Cup różnił się od dotychczas proponowanej formuły JMP Racing Team Challenge. Tym razem zespoły miały przed sobą nie lada wyzwanie w postaci dwugodzinnego wyścigu z jedenastoma obowiązkowymi zmianami kierowców. Zadanie wymagało to nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniej taktyki, wytrzymałości oraz niezawodności karta.

Po 2 godzinach zmagań i przejechanych 182 okrążeniach na pierwszym miejscu zameldował się zespół Agero Riri. Marcin Kapkowski, Robert Hausner i Adam Jeżewski nie pozostawili rywalom złudzeń i pewnie wygrali premierowe zawody spod znaku JMP Racing. Drugie miejsce przypadło Teamowi eM w składzie Maciej Wyszyński, Michał Góra i Tomasz Ferdin. Podium uzupełniło Limoon Racing, którego barwy reprezentowali Marcin Magrejan, Przemysław Czop oraz Mariusz Król. Chociaż największe brawa zdobyły te zespoły, gratulacje należą się też pozostałym ekipom, które dawały z siebie wszystko i do końca nie było wiadomo, kto stanie na „pudle”.

JMP Racing Christmas Cup było próbą generalną przed nowym sezonem JMP Racing Team Challenge, który rozpocznie się 8 stycznia 2018 roku o godzinie 20:00. Areną zmagań przez cały rok będzie bytomski tor kartingowy S-Kart. Na sezon 2018 zaplanowano 10 rund, które odbywać się będą raz w miesiącu (z wyłączeniem lipca i sierpnia). Jako uzupełnienie kalendarza JMP Racing postanowiło kontynuować formułę wyścigów 2-godzinnych. Easter Cup i Christmas Cup ponownie będzie skierowana do zespołów 3- lub 4-osobowych, a ich wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej JMP Racing Team Challenge.

Marek Piechuła (organizator): „To było udane wydarzenie. Zmieniając tor, na którym będziemy organizować zawody, wiedzieliśmy, że stoi przed nami wyzwanie, by zapewnić uczestnikom rozrywkę na takim poziomie, do którego przyzwyczaili się jeżdżąc w dotychczas rozegranych edycjach JMP Racing Team Challenge. Christmas Cup realizowało 2 zadania. Przede wszystkim było okazją do sprawdzenia nowej formuły, zakładającej rywalizację zespołów większych niż zazwyczaj i na dystansie dłuższym niż zwykle.

Drugim, równie ważnym zadaniem, była integracja ze stałymi bywalcami toru S-Kart. Myślę, że cele zostały zrealizowane, a zadowolenie uczestników uda nam się przekuć w jeszcze lepszą frekwencję podczas JMP Racing Team Challenge. Tymczasem wszystkim pragnę życzyć Wesołych Świąt!”

Informacja prasowa
Zdjęcia: JMP Racing

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl