17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

Na torze Adria Karting Raceway światowa czołówka kierowców kartingowych odbyła oficjalne treningi przed nowym sezonem prestiżowego cyklu WSK Master Series. Wśród liderów kategorii Mini 60 był Karol Pasiewicz z Łodzi, którego w topowym cyklu wystawi włoska ekipa Revolution Motorsport, wspierana przez fabryczny zespół Energy Corse.

Oficjalne treningi przeprowadzono w sobotę i niedzielę, ale większość kierowców pod Wenecją jeździła już w piątek. Najszybszy kierowca na ramie Energy (w kategorii Mini), Karol Pasiewicz w kilku sesjach testował ustawienia m.in. najnowszego podwozia przygotowanego przez producenta na sezon 2018. Do testów nie wykorzystywano najlepszych podzespołów, a mimo to, aktualny zdobywca Rok Cup Italia trzymał tempo czołówki, kilkukrotnie wykręcając drugi czas w sesji.

- "Takie treningi bardzo pomagają być jeszcze szybszym" - przyznał Karol Pasiewicz. - "Zespół Revolution sprawdzał jak nasz gokart prowadzi się na różnych ustawieniach. Czasami jechało się naprawdę ciężko, ale w końcu zawsze udawało się zrobić dobry czas. Myślę, że jest szansa na fajny wynik, ale rywale też na pewno przygotują się jeszcze lepiej, więc czeka nas niezłe ściganie."

Już od czwartku na torze w Adrii rusza WSK Champions Cup - rozgrzewkowe zawody przed głównym cyklem Master Series. Ten także rozpocznie się w Adrii jeszcze tydzień później. Pozostałe rundy będą gościć znane obiekty jak Lonato, La Conca i Sarno. W sezonie 2018 partnerami 11-letniego kierowcy z Łodzi są Revolution Motorsport, Energy Corse, Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com.

Więcej informacji o zawodniku można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej www.karolpasiewicz.pl/.

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl