21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Ledwie miesiąc temu zespoły świętowały swój sukces w klasyfikacji generalnej JMP Racing Team Challenge 2018, a już teraz wszyscy chętni zapraszani są do udziału w edycji 2019. Po roku spędzonym na innym obiekcie seria organizowana przez zabrzański zespół kartingowy “wraca do domu”.

Zawodnicy ponownie zmierzą się ze sobą na torze Autodrom Sosnowiec. Inauguracyjną rundę zaplanowano na 22. stycznia. Start o godzinie 20:00.

Wzorem sezonów 2017 i 2018 zawodników czeka 10 rund, podczas których zbierane będą punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowo organizator planuje zorganizowanie jednorazowych zawodów typu bonus cup na jednym z torów otwartych, które urozmaiciłyby przerwę wakacyjną, tradycyjnie obejmującą już lipiec i sierpień.

Sezon 2018 został zdominowany przez zespół Opelnaftowa Team w składzie Tomasz Ferdin oraz Sergiusz Madej i to właśnie do nich trafiły Złote Tłoki. Drugie miejsce zdobył team Agero Riri (Adam Jeżewski/Robert Hausner), a podium uzupełnili zwycięzcy z sezonu 2017 - Team eM (Maciej Wyszyński/Emma Ferdin).

Jak ułoży się klasyfikacja generalna w sezonie 2019? To zależy wyłącznie od Was. Jeśli nudzą Was samotne przejazdy po torze i chcecie sprawdzić się w rywalizacji z innymi, te zawody są właśnie dla Was. Więcej informacji w wydarzeniu na portalu społecznościowym Facebook.

Marek Piechuła, organizator JMP Racing Team Challenge:
“To dla mnie duża radość, że mam po raz kolejny możliwość zaprosić miłośników kartingu do wspólnej zabawy. Poprzednie lata pokazały, że sportowo nasze wyścigi stoją na wysokim poziomie, a uczestnicy w przekroju całego sezonu robią duże postępy, przez co poprzeczka stale się podnosi. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

W grudniu 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Team Challenge na torze Autodrom Sosnowiec. Ten tor był przez te wszystkie lata (z wyjątkiem minionego roku) gospodarzem zawodów i cieszę się, że to właśnie tam - kończąc sezon 2019 - świętować będziemy 8. urodziny naszej serii.”

Informacja prasowa
Zdjęcia: JMP Racing

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl