21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Arkadiusz Stecków jest jednym z polskich kierowców kartingowych dobrze zapowiadających się na przyszłość.

Urodził się 26 października 1994 roku w Gliwicach, tutaj mieszka do dzisiaj. W tej chwili uczy się w Technikum Informatycznym w Gliwicach. Jego pasja zaczęła się po przez oglądanie zawodów Formuły 1, wtedy już wiedział ze jego miejsce jest za kołkiem na torze.

Po raz pierwszy Arek wsiadł do gokarta, gdy miał 14 lat. Razem z mamą Danuta przyjechał  na tor Motodrom przy ul. Marii Konopnickiej w Krakowie , aby wziąć udział w szkółce kartingowej, którą prowadził szef toru MOTODROM Paweł Miśkiewicz , który trenował Arka przez dwa lata.

2011

W roku 2011 Arka w dalszym ciągu brał udział w zawodach kartingowych z powodzeniem , zwyciężaj wiele zawodów na różnorodnych torach w Polsce. W październiku wygrał zawody organizowane w Krakowie , które miały na celu wesprzeć najlepszego kierowce kartingowego w śród amatorów , nagroda 5 tys. złotych : Mistrzostwo Centrum Druku Karting Talent w Krakowie.

2012

Już początek sezonu 2012 Arek osiągnął swoje najwyższe osiągnięcie , 3 miejsce w Polish Indoor Kart Championship , które zarazem były eliminacjami do Kart World Championship w Niemieckim Essen , gdzie wystartuje 23-28 Lipca 2012 r.

2013

Ten rok w wykonaniu kierowcy, można powiedzieć, że był nieco spokojniejszy, bardziej skupiając swoją pracę nad współprowadzeniem serwisu internetowego o kartingu PolskiKarting.com.pl , ale również nie obyło się bez osiągnięć w zawodach. Jednym z najważniejszych osiągnięć tego roku było 3 miejsce w finale regionalnym Red Bull Kart Fight w Tarnowie, tym samym awansując do finały krajowego, gdzie wystartowało 20 zawodników. Zawody odbyły się na ulicach w Krakowie, gdzie również zobaczyliśmy takie gwiazdy jak: Adam Małysz, Kajetan Kajetanowicz i Jakub Przygoński. Sam start w tak elitarnym gronie było kolejnym z większych osiągnięć Arka, które dostarczyło kolejnej dawki doświadczenia, nie tylko w startach ale również w wielkim świecie gwiazd .

2014

Aktualny rok jeszcze nie możemy uznać za zamknięty, jednak i tak głównie Arek bardzo aktyw nie działa w kartingu lecz teoretycznie, czyli prowadzenie swojej strony o kartingu speedfun.pl , stronki PolskiKarting.com.pl oraz regularne wizyty jako widz podczas Kartingowych Mistrzostw Czech – Kartingu CUP. Oraz nie można zapomnieć o ciekawej działalności Arka na własnym kanale na YouTube B|

Już teraz również możemy zapowiedzieć, że Arkadiusz po raz pierwszy w własnym życiu wystartuje w profesjonalnych zawodach ROTAX Max Challenge Poland, które odbędą się pod koniec sierpnia w Suwałkach. Będzie to dla niego pierwszy udział w tego typu zawodach, na gokartach profesjonalnych, zarazem to wielka szansa, aby się sprawdzić i pokazać na co go stać !

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl