21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Po przedsezonowych testach – o przebiegu których informowaliśmy na naszej stronie – przyszedł w końcu czas na konfrontację z rywalami. Podobnie jak w roku poprzednim sezon zainaugurowano w Chebie, a dokładniej na torze Kart Arena Ypsilonka.

Zabrzański team pojawił się na torze już w piątek, by podczas treningów wolnych jeszcze lepiej przygotować się do weekendowych zmagań. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, a tempo prezentowane przez Marka Piechułę było coraz lepsze.

W sobotnie popołudnie odbyła się sesja kwalifikacyjna. Niestety na 20 minut przed jej rozpoczęciem spadł intensywny, aczkolwiek krótkotrwały deszcz, co sprawiło, że w obliczu przesychającego toru odpowiedni dobór opon stał się kluczowy dla walki o pierwsze w tym sezonie pole position. Marek wraz z zespołem podjął decyzję o użyciu opon deszczowych, co nie okazało się dobrym posunięciem i pozwoliło na zajęcie dopiero piątej pozycji w kategorii ROK Senior.

Niedzielna rozgrzewka rozbudziła apetyty na dobry wynik. Zabrzanin uzyskał w niej bowiem drugi czas okrążenia, pokazując tym samym rywalom, że nie zamierza rezygnować z walki o podium.

Decydująca rozgrywka miała miejsce podczas trzech wyścigów punktowanych. Po serii wspaniałych startów Marek trzykrotnie zajął czwarte miejsce, tym samym plasując się w klasyfikacji końcowej zawodów tuż za podium.

SOLIDNY WYNIK DLA JMP RACING NA INAUGURACJĘ SEZONU #2Marek Piechuła: „Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego weekendu wyścigowego. Podium było w zasięgu, ale musimy poprawić ustawienia podwozia, by móc walczyć o zwycięstwa.

I runda Karting CUP - Cheb Czechy 2014 #1Chciałem podziękować całemu zespołowi za wkład pracy włożony podczas całego weekendu. Wierzę, że czeka nas bardzo dobry sezon, pełen emocjonujących pojedynków z rywalami, na co szczerze liczę.”

Obecnie Marek Piechuła zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej czeskiej edycji ROK Cup w klasie ROK Senior, a także w Pucharze Autoklubu CR w tej samej kategorii.

Kolejna runda rozegrana zostanie 17-18 maja na torze Autodrom Sosnova w miejscowości Sosnova u Ceske Lipy.

SOLIDNY WYNIK DLA JMP RACING NA INAUGURACJĘ SEZONU #3,

Źródło: www.jmpracing.pl Zdjęcia: SPEEDMAN - Świat kartingu

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl