21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W minionej rundzie czeskich zawodów Karting CUP , które zostały rozegrane na w pełni profesjonalnym torze AUTODROM Sosnova, na podium w różnych kategoriach stanęło aż czterech Polaków, w tym dwóch na najwyższym stopniu podium.

W ROK CUP Senior na drugim miejscu uplasował się Marek Piechuła z teamu JMP Racing , na najwyższym stopniu podium stanął w Baby 60 - Sztuka KacperEasy 60 - Hubert Laskowski, zaś w Mini 60 Mateusz Kaprzyk.

Karting CUP 1

Mimo iż minął już tydzień od wspomnianej rudny czeskich zawodów Karting CUP, warto wspomnieć o nich z faktu osiągnięć Polaków, którzy w nich brali udział. Ogólnie w zawodach pod nazwą "Karting CUP" rozgrywanych na terenie Czech ścigają się tak na prawdę zawodnicy ze wszystkich prawie serii oraz kategorii kartingowych: Baby 60, Mini 60, Easy 60Easy 100... RotaxHonda 390, ROK CUP, KF, KZ, dlatego widzowie nie mogą narzekać na nudę.

Wspomnianych Polaków mogliśmy obserwować podczas  wyścigów ROK CUP, Baby 60Easy 60, oraz Mini 60. My od samego początku towarzyszyliśmy zawodnikowi JMP Racing, z którym przybyliśmy na zawody i który "powrócił" po poważnej awarii silnika we wcześniejszej rundzie, z której musiał się wycofać.

Karting CUP 2

Marek Piechuła po awarii w Pisku został zmuszony do kupna całkowicie nowej jednostki napędowej, która już po wcześniejszych testach świetnie się spisywała i dawała duże nadzieje na ostrą i równą walkę podczas aktualnych zawodów, w których miał do pokazania, że tak łatwo się nie podda.

Pierwszy dzień, czyli treningi oraz kwalifikacje można powiedzieć, że zaliczył do w miarę udanych, ale oczywiście nie obyło się bez przygód - lokalnej trąby powietrznej, po której gokart wylądował na kierownicy. Zmieniające się warunki powodowały, że trzeba było szybko dostosowywać ustawienia karta, co czasami bywało problemem.

Ostatecznie jednak dzień zakończył się pozytywnie , czyli 4 miejsce w kwalifikacjach , ze startą 0,1 s. do trzeciego zawodnika (Cemper Petr - promotor serii ROK CUP).

Karting CUP 3

Od samego poranka niedzielnego wszystkim z teamu dopisywał dobry nastrój, dzięki pogodzie, która wbrew wszystkich prognozą była wyśmienita. Zawodnik JMP Racing od samego początku doskonale radził sobie podczas pierwszego wyścigu, zajmując wysokie 4 miejsce i nie dając czołówce odjechać. Drugi wyścig to już była prawdziwa walka o przetrwanie do samego końca, czyli jazda bez głównego - tylnego hamulca, kończąc go na 5 miejscu i również utrzymując w miarę porównywalne tempo do czołówki.

Trzeci wyścig i zarazem ostatni był po prostu "szalony", to co działo się na torze ciężko było "ogarnąć". Już po samym starcie podczas walki o czołowe pozycje pomiędzy zawodnikami: Němeček Jiří i Supper Alexander doszło do kontaktu , przez co obaj odpadli z wyścigu. Podczas tej kraksy ucierpiał również Jatel Radek, który nie zdołał wyminąć uszkodzonego gokarta stojącego na torze. Markowi cudem udało się uniknąć kolizji, jednak to nie był koniec. Podczas walki o 3 lokatę Piechuła zaliczył kontakt z Zenkl Otakar, w którym ucierpieli obaj zawodnicy, ale Markowi to nie odcięło drogi do kontynuacji wyścigu, dojeżdżając do mety na drugim miejscu, zajmując tym samym 2 miejsce w całej rundzie i zmniejszając stratę do czwartego miejsca w klasyfikacji generalne zaledwie do 3 pkt.

Karting CUP 4

Hubert Laskowski startujący w Easy 60 swój start również może zaliczyć do bardzo udanych , po zdobytym pole position w sobotnich kwalifikacjach w trzech niedzielnych wyścigach zajmował odpowiednio  2, 1 i 1 miejsce , co mu łącznie dało zwycięstwo w całej rundzie , prowadząc również w klasyfikacji generalnej.

Karting CUP 5

Kolejny z Polaków startujący u naszych południowych sąsiadów, czyli Kaprzyk Mateusz walczący w Mini 60, również wygrał kwalifikacje, aby następnie w niedzielnych wyścigach stanąć dwukrotnie na najwyższym stopniu podium i raz na drugim stopniu. Tym samym wygrywając całą rundę  i umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

Karting CUP 6

Ostatni nasz rodak , startujący w kategorii Baby 60 i zgarniający wszystko co się dało tego tygodnia, Sztuka Kacper bezkonkurencyjnie wygrał IV rundę Karting CUP, prowadząc w klasyfikacji generalnej ze znaczną przewagą punktową.

SPEEDMAN - Świat Kartingu

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl