21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Sezon 2015 przyniesie dla zespołu z Zabrza wiele zmian. Pierwszą, zapowiedzianą już jakiś czas temu, będzie nowy dostawca podwozi. Począwszy od nowego roku JMP Racing będzie współpracować z niemieckim producentem sprzętu kartingowego – firmą Mach1 Kart. Drugą z kolei zmianą będzie opuszczenie zmagań w Pucharze ROK'a na rzecz rywalizacji w Mistrzostwach Europy Środkowo-Wschodniej Rotax Max Challenge w kategorii DD2 Max.

Zgodnie z opublikowanym niedawno kalendarzem zawodów Rotax CEE sezon składał się będzie z 5 eliminacji, które odbędą się w następujących terminach:

CEE I.: kwiecień 17-18-19, Pannoniaring, HU CEE II.: maj 15-16-17, Bruck, A CEE III. czerwiec 19-20-21, Kecskemet, HU CEE IV.. lipiec 10-11-12, Vysoke Myto, Czech Rep. CEE V.: wrzesień 18-19-20, Pannoniaring, HU

Zawodnik i szef zespołu Marek Piechuła nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu spraw.

„Po trudnym i nie do końca udanym sezonie 2014 miałem dużo czasu, by przeanalizować nasze dotychczasowe starty począwszy od debiutu w 2012 roku i zastanowić się, jaki będzie najlepszy dla mnie kierunek rozwoju. Seria Rotax Max Challenge coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a kierowcy – poza naturalnie Finałem Światowym – mogą rywalizować nie tylko w narodowych seriach, ale i w zmaganiach rangi Mistrzostw Europy czyli Rotax CEE oraz Rotax Euro Challenge. To daje możliwość walki z najlepszymi kierowcami w niezwykle prestiżowych zawodach. A to od zawsze było moim celem i powodem, dla którego powstało JMP Racing.

DD2 Max to był oczywisty wybór. Od dłuższego czasu przyglądam się tej kategorii, więc gdy pojawiła się okazja, by rozpocząć starty w tej kategorii, nie wahałem się ani przez chwilę.

Teraz przed nami czas przygotowań do następnego sezonu – zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem. Wierzę, że gdy zgasną światła, będziemy gotowi!”

Źródło: www.jmpracing.pl Zdjęcie: Aleksandra Chmielewska

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl