21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Ubiegły weekend stał pod znakiem trzeciej odsłony tegorocznej rywalizacji w serii Rotax Max Challenge CEE. Na torze Gokart Stadion w węgierskim Kecskemet zgromadzili się kierowcy z wielu krajów, w tym pokaźna grupa polskich zawodników.

Pogoda dopisywała, a stabilne warunki na torze ułatwiały prace nad właściwymi ustawieniami karta pod kątem wyścigów. Marek Piechuła wraz ze swoim mechanikiem starali się w pełni wykorzystać czas przeznaczony na treningi, próbując różne ustawienia ramy.

Niedzielne kwalifikacje kierowca z Zabrza zakończył na ostatnim miejscu w gronie 12 kierowców ze stratą 0,957 sekundy do pole position. Wprowadzone przed wyścigami modyfikacje okazały się strzałem w dziesiątkę. Przedfinał i finał Marek ukończył już na 10. miejscu, prezentując tempo na miarę nawet 8. pozycji.

Idziemy do przodu – Marek Piechuła#1

Marek Piechuła: „Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w Kecskemet. O ile na Pannoniaringu i w Brucku nie byliśmy w stanie nawiązać walki z rywalami, o tyle w Kecskemet coś w końcu zaskoczyło i pokazaliśmy się z dobrej strony.

Trochę szkoda, że jeden rywali uderzył we mnie w połowie wyścigu finałowego. To zaprzepaściło szansę na wywalczenie 8. miejsca, ale cóż – takie rzeczy się zdarzają.

Idziemy do przodu. Dobry występ w Kecskemet nie tylko dodał nam pewności siebie, ale i wlał nowe pokłady energii do dalszej pracy. Przed nami zawody w Vysokim Mycie.

Znam ten tor i bardzo go lubię. Mam nadzieję, że potwierdzimy tam naszą dobrą dyspozycję i zrobimy kolejny krok w kierunku czołowych zawodników naszej kategorii.”

Po 3 z 5 rund Rotax Max Challenge CEE Marek Piechuła zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii DD2.

Źródło: jmpracing.pl Zdjęcia: JMP Racing

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl