21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Podczas, gdy w całym kraju na dobre rozkręcał się sezon na grilla, tor kartingowy w Bydgoszczy rozbrzmiewał rykiem silników. Tak właśnie witali długi, majówkowy weekend kierowcy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Pogoda sprzyjała wyścigom, dzięki czemu III i IV odsłona pucharu przebiegała przy akompaniamencie pięknej, letniej pogody. Niedzielna runda była również memoriałem tragicznie zmarłego Igora Gila, a całe zawody wchodziły w skład klasyfikacji International Rotax Poland Trophy.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #3

Podobnie jak przed dwoma tygodniami, po rozdaniu pucharów promotorzy uhonorowali nagrodą specjalną- kompletem opon najszybszych kierowców weekendu. W sumie na ich ręce trafiło 18 kompletów ogumienia.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #1

Jako pierwszych, na torze zobaczyliśmy kierowców SENIOR MAXA. W sobotnim półfinale zwycięstwo odnosi Jastrzębowski, lecz w finale prowadzenie odbiera mu Welezinski, który wygrywa całą rundę. Niedziela to świetne tempo Dziochy, który zgarnia maksymalną liczbę punktów. Na podium stanęli również Greguła i Welezinski.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #5

Kolejni na starcie zjawili się doświadczeni kierowcy JUNIOR MAXA. W sobotę, już od początku czasówki tempo stawce nadaje Pyłka, którego goni Wiśnicki. Pierwszą trójkę uzupełnia Kaprzyk. W niedzielnym półfinale po zwycięstwo sięga Wiśnicki, przed Wierzbickim i Eidukasem. W finale, do gry wraca Pyłka, odbierając Wiśnickiemu pozycję lidera. W podsumowaniu dnia Wiśnicki uplasował się przed Pyłką i Wierzbickim.

Ogromne emocje towarzyszyły najliczniejszej klasie pucharu - MICRO MAX. W sobotnim półfinale na prowadzenie wysuwa się Piekutowski, a za nim zaciekłą walkę toczą Pasiewicz, Rogala, Matejczyk i Litwiniec. Po serii zmagań jako vice-lidera zjawia się Rogala, przed Pasiewiczem. Finał to równa, sportowa walka Pasiewicza i Piekutowskiego - który wygrywa z rywalem z przewaga zaledwie 0.006s. Jako 3 melduje się Litwiniec.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #4

W niedzielnym półfinale dochodzi do sporego incydentu, po którym Pasiewicz (1) i Rogala (2) zdobywają duża przewagę nad resztą. Finałowym tempem zwycięstwo zapewnił sobie Litwiniec, dzięki czemu niedzielne podium prezentowało się następująco: 1 - Pasiewicz, 2 - Litwiniec, 3 - Matejczyk.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #2

Mieszana kategoria DD2 MAX i DD2 MASTERS to najbardziej doświadczona kategoria pucharu. Szczytem podium w DD2 MAX podzielili się Bielecki (sobota) i Bartoszuk (niedziela). W MASTERSACH nie do pokonania przez cały weekend był lider klasyfikacji- Murański.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #6

Sobota w MINI MAXIE upłynęła pod przewodnictwem lidera klasyfikacji sezonu - Pyłki i pojedynkujących się Kolasy, Jabłońskiego, Drożyńskiego i Kuca. Ostatecznie Pyłka kończy dzień z maksymalną liczbą punktów, a na podium plasują się także Jabłoński i Kolasa. Warto wspomnieć o Kucu, który po pechowym półfinale w finale startował 5z końca stawki i przebił się do 3 lokaty, a swoje dobre tempo wykorzystał również w niedzielę, gdy zwyciężył w obu biegach.

MAJÓWKOWY RELAKS Z ROTAXEM #7

Na torze, liczną grupę stanowili również uczestnicy pokazów HOBBY 125 i MICRO MAX. Nielicencjonowane starty stanowiły świetną okazję do spróbowania kartingowych emocji, jak i również nabrania cennego doświadczenia.

Kolejne dwie rundy już 12-22.05 na torze w Radomiu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl