21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Karol Basz okazał się najlepszy podczas swojego powrotu do kartingowych mistrzostw Niemiec. Polak wraz z ekipą Kosmic Racing wystartował w pierwszej rundzie na torze w Wackersdorfie, gdzie mimo zaciętej rywalizacji udało mu stanąć na najwyższym stopniu podium.

Choć dla naszego zawodnika oraz jego ekipy najważniejszymi punktami w tegorocznym kalendarzu są mistrzostwa świata oraz Europy, to jednak zostało jeszcze trochę czasu na dodatkowe starty w niemieckim czempionacie. Zmagania u naszych zachodnich sąsiadów składają się w tym roku z pięciu rund, a najlepszego z zawodników poznamy w połowie września.

Basz wygrywa w mistrzostwach Niemiec #1

Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta, czego efektem było piąte miejsce Karola w czasówce. Podczas biegów kwalifikacyjnych Baszowi udało się wywalczyć czwarte pole startowe do niedzielnych finałów. Ekipa mistrzów świata jednak spokojnie podchodziła do weekendu i szykowała formę na ostateczne zmagania. Podczas pierwszego finałowego wyścigu kierowca Kosmic Racing poradził sobie z kilkoma rywalami meldując się na drugim stopniu podium. W drugim wyścigu walka była natomiast znacznie bardziej zacięta, gdyż w pierwszym zakręcie Polak stracił kilka pozycji. Na dystansie 21 okrążeń udało mu się jednak z nawiązką odrobić straty i minąć linię mety na pierwszym miejscu.

„Po ostatnich problemach w WSK świetnie jest znów stanąć na najwyższym stopniu podium” – skomentował Basz po zawodach w Niemczech. „Rywalizacja była tutaj niezwykle zacięta i naprawdę musieliśmy pokazać pełnię naszych możliwości, aby odnieść zwycięstwo. Najważniejsze jest jednak to, że utrzymujemy wysoką formę i mam nadzieję, że tak będzie już do końca sezonu! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl