21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Karol Basz w pięknym stylu rozpoczął zmagania w Kartingowych Mistrzostwach Europy wygrywając finałowy wyścig na hiszpańskim torze Zuera. Polak przez praktycznie cały weekend prowadził zacięty pojedynek z Tomem Joynerem, by ostatecznie pokonać rywala na trzy okrążenia przed metą.

Pierwsze dwa dni zmagań stały dla urzędującego mistrza świata pod znakiem treningów i kwalifikacji. Ekipa Kosmic Kart w trakcie poznawania Hiszpańskiego obiektu dobrze się spisała, dzięki czemu Karol bez problemów wywalczył piąte miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych i był bojowo nastawiony przed niedzielnymi zmaganiami.

W porannym prefinale Basz wystartował atomowo i już w pierwszym zakręcie znalazł się na drugim miejscu. Od tego momentu zaczęła się zacięta walka z Joynerem, która trwała przez prawie cały dystans wyścigu. W pewnym momencie naszemu zawodnikowi udało się objąć prowadzenie, jednak rywal był w stanie utrzymać się za jego plecami i skontrować na dwa okrążenia przed metą.

Basz liderem Mistrzostw Europy #1

Identyczna sytuacja miała miejsce w finale, gdzie losy zwycięstwa miały rozstrzygnąć się między Polakiem i Brytyjczykiem. Obaj kilkukrotnie zmieniali się na prowadzeniu, jednak na trzy okrążenia przed końcem to Basz znalazł się na czele i prowadzenia nie oddał już do flagi w szachownicę.

Po zawodach w Hiszpanii Polak ma 8 punktów przewagi nad Martą Garcia Lopez oraz trzynaście nad trzecim Bentem Viscaalem. Kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Europy odbędzie się już na początku czerwca na włoskim torze Adria.

„Fantastycznie jest stanąć na najwyższym stopniu podium, zwłaszcza że to nie był łatwy weekend” – skomentował Basz. „Tom Joyner był bardzo trudnym przeciwnikiem i niewiele zabrakło, aby sukces zamienił się w spektakularną porażkę. W finale o mało nie zatarłem silnika, jednak w porę zwiększyłem ilość paliwa. W samej końcówce też Joyner próbował mnie mocno przyblokować, abym musiał skupić się na obronie przed rywalami, a nie ataku na niego, ale praktycznie w ostatniej chwili udało mi się przebić na prowadzenie. Jestem niesamowicie zadowolony i mam nadzieję, że po kolejnej rundzie będzie dokładnie tak samo! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl