21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Karol Basz praktycznie zdominował rywalizację w ostatniej rundzie WSK Super Master Series i bez większych problemów zdobył komplet punktów w zawodach na torze Adria. Polak był najszybszy w czasówce, zdobył pole position, a także pewnie wygrał oba niedzielne wyścigi.

Po niedawnym sukcesie w Mistrzostwach Europy nasz zawodnik wraz z ekipą Kosmic Racing wciąż jest na fali. Wygrana w piątkowej czasówce dała mu idealną pozycję przed wyścigami kwalifikacyjnymi, w których jedno drugie miejsce i dwa zwycięstwa zapewniły mu pierwsze pole startowe przed niedzielnymi zmaganiami.

W porannym prefinale wciąż trwał festiwal fantastycznej jazdy Basza, który nie dawał rywalom cienia szans i na jednym ze swoich ulubionych torów prowadził od startu do mety. Identyczna sytuacja miała miejsce w finale – Polak w pierwszy zakręt wjeżdżał na prowadzeniu, a później kontrolował sytuację i ponownie minął linię mety na czele stawki.

WSK Super Master Series #2

Dominacja w ostatnich zawodach cyklu sprawiła, że mimo problemów we wcześniejszych rundach Baszowi udało się przeskoczyć na drugie miejsce w klasyfikacji. Ostatecznie nasz zawodnik stracił zaledwie sześć punktów do najlepszego w WSK Super Master Series Lorenzo Travisanutto.

„Kolejna wygrana w tak krótkim czasie to coś niesamowitego” – skomentował Basz. „Zawsze lubię wracać na tor Adria, gdyż jest on jednym z moich ulubionych. Dobrze się tutaj czuje i było to widać od pierwszego wyjazdu na tor. Wraz z ekipą znaleźliśmy idealne ustawienia, ja łapałem dobry rytm podczas jazdy i dalej już jakoś poszło ;). Po tych wszystkich awariach i kolizjach we wcześniejszych rundach WSK Super Master Series nie spodziewałem się, że uda mi się powalczyć o dobrą pozycję w generalce, jednak mamy drugie miejsce! Mam nadzieję, że kolejne zawody będą równie dobrze, zwłaszcza że wrócimy tutaj na jedną z rund Mistrzostw Europy! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl