Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Zwycięstwo i 3 podia w Micro Max oraz 2 podia w Junior Max – to był udany weekend Rotax Max Challenge Poland dla kierowców UNIQ Racing. W Radomiu po triumf sięgnął Bartek Piekutowski.

RMCP_2016_UniQ_001Do V i VI rundy RMC Poland przystąpiło 7 kierowców UNIQ Racing, a po raz pierwszy w naszych barwach występował debiutujący w Polsce Kotaro Murai. Japończyk z biegu na bieg prezentował się coraz lepiej. W sobotę zakończył rywalizację na 9. miejscu, a w niedzielę zaczął od 5. miejsca w treningu oficjalnym, a następnie ustąpił tylko kolegom z zespołu, zajmując 3. miejsce w 1. Finale. Niestety, urwany przez zderzak gokarta rywala wentyl w 2. Finale sprawił, że nie utrzymał podium, zajmując 8. miejsce.

Rewelacyjnie radzili sobie jego koledzy z zespołu z klasyfikacji Micro Max. W V rundzie czasówkę i 1. Finał wygrał Filip Matejczyk, który jednak w 2. Finale przyjechał jako 2. i na tej pozycji ukończył zawody. Drugi był on również w niedzielę, gdy zaczął od 3. czasu w treningu oficjalnym, a następnie był drugi w obu finałach.

Matejczyk ustąpił tylko Bartkowi Piekutowskiemu, który w sobotę był trzeci, a w niedzielę dominował od samego początku, wygrywając wszystkie biegi.

Po rundzie w Radomiu w klasyfikacji generalnej cyklu w kategorii Micro Max prowadzi Matejczyk. Piekutowski jest trzeci.

Weekend ten był ważny dla Kamila Donicza, jadącego w kategorii Junior Max. Wracał on bowiem po przerwie spowodowanej złamaniem ręki. W V rundzie zajął on 5. miejsce, ale w niedzielę po 3. miejscu w 2. Finale zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

W tej samej kategorii bardzo dobrze pojechał również Sylwester Aleksejevas, dla którego jest to pierwszy sezon w Juniorach. W sobotę zajął on 2. miejsce w 1. Finale i 3. miejsce w 2. Finale i taką również zajął pozycję w całych zawodach. W niedzielę Sylwester po dobrej jeździe został niestety wykluczony z rywalizacji.

W kategorii Mini bardzo blisko podium w niedzielę był Jerzy Spinkiewicz. Po 5. miejscu w 1. Finale był on czwarty w 2. Finale i na takiej pozycji zakończył on całe zmagania. W sobotę był 10. po tym jak nie ukończył 2. Finału. Również w Mini Max jechał Marceli Popiel, który w sobotę i niedzielę plasował się na 15. miejscach.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej rundy. Bartek i Filip udowodnili swoją siłę w Micro Max, świetnie zadebiutował Kotaro, który w kolejnych rundach może być bardzo szybki. Cieszymy się również z udanego powrotu Kamila i równej jazdy pozostałych kierowców, na czele z Sylwestrem czy Jerzykiem" - podsumował weekend Karol Dąbski.

Przed UNIQ Racing kolejny start – już w tym tygodniu zespół czeka kolejna runda CEE Rotax Max Challenge. Zostanie ona rozegrana na torze Pannoniaring.