21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Za nami połowa sezonu, kartingowej serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dwie ostatnie rundy rozegrane zostały na szybkim i wymagającym torze w Radomiu. W zmaganiach udział wzięło ponad 100 kierowców, a rywalizacjom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Tradycyjnie, najszybsi zawodnicy zawodów zostali nagrodzeni przez promotorów kompletem opon. Jak zawsze, na torze obecni byli również przedstawiciele firmy Liberia, która wspiera rozwój młodych, talentów kartingowych.

Pierwsze sesje treningowe rozpoczęły się już we czwartek. Kierowcy wraz z mechanikami poświęcili wyjazdy, aby dobrać jak najlepsze ustawienia sprzętu względem charakterystyki toru.

TYLKO 6 RUND DO KOŃCA SEZONU #5

W sobotnim półfinale SENIOR MAXA najszybszy okazuje się Jastrzębowski (Wyrzykowski Motorsport), ale za jego plecami metę mijają dwaj zawodnicy Jastrzębski Racing - Wójcik i Dziocha. W finale Wójcik przyspiesza i zwycięża przed Jastrzębowskim i Dziochą. Również niedzielne starty Wójcik podsumowuje najwyższym stopniem podium.

TYLKO 6 RUND DO KOŃCA SEZONU #1

W JUNIOR MAXIE sobotnie podium zdominował Wiśnicki (Wyrzykowski Motorsport), przed Pyłką (Jastrzębski Racing) i Aleksejevasem (UniQ Racing). Niedzielny półfinał przyniósł niespodziewany zwrot akcji. Na przedostatnim okrążeniu do incydentu dochodzi pomiędzy pojedynkującymi się Wiśnickim i Aleksejevasem. Na prowadzenie wychodzi Pyłka, utrzymując je również w finale. Na podium towarzyszyli mu Wierzbicki i Donicz (UniQ Racing).

TYLKO 6 RUND DO KOŃCA SEZONU #3

W DD2 MAX najwyższym stopniem pudła podzielili się Bartoszuk (F1 Karting Team) i Białach (Inter Cars Karting Team). Bartoszuk wygrał w sobotę, a Białach w niedzielę. Jako vice-lider obu rund weekend podsumował Jurmanowicz (Wyrzykowski Motorsport).

W najstarszej kategorii DD2 MASTERS niepodzielnie rządził Murański (Wyrzykowski Motorsport). Drugim stopniem podium wymieniali się Protasov (Birel ART by WTR)- sobota i Biriuk (JR Racing) - niedziela. Miano 3 kierowcy kategorii zapewnił sobie Solich (Ernst Racing).

TYLKO 6 RUND DO KOŃCA SEZONU #4

Sobotnie zmagania MINI MAXA zwycięstwem przypieczętowuje Pyłka (Jastrzębski Racing), przed Kolasą i Jabłońskim (KRK). W niedzielę oba wyścigi wygrywa Kuc (V-kart), a pojedynkujący sie Pyłka i Drożyński (Wyrzykowski Motorsport) zamknęli ścisłą czołówkę.

TYLKO 6 RUND DO KOŃCA SEZONU #2

Ogromne emocje towarzyszyły najmłodszej kategorii - MICRO MAX. Wyścigi 5. rundy na swoją korzyść rozegrał Pasiewicz (V-kart), a za nim, podium wywalczyli Matejczyk (UniQ Racing) i Piekutowski (UniQ Racing). W niedzielę dwójka kierowców UniQ Racing nadawała tempo reszcie stawki, czego dowodem jest ich 13s. przewaga w finale. Zwyciężył Piekutowski, przed Matejczykiem, a miejsce na podium zapewnił sobie również Szerszeń (Bambini Racing).

Liczną grupę, jak zawsze stanowili uczestnicy pokazów MICRO MAXA i HOBBY 125. Najmłodsi wraz z kolejnym, pokonywanym kilometrem szlifowali swoje umiejętności, z kolei dla dorosłych, udział w nielicencjonowanych biegach jest świetną okazją do oderwania się od rzeczywistości i rozsmakowania w wyścigowych emocjach.

Kolejne dwie rundy pucharu rozegrane zostaną już 11-12 czerwca na kartingowej nitce toru „Poznań”.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl