21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Za nami kolejna odsłona włoskiej serii ROK CUP. W miniony weekend bracia Szyszko, stanęli do walki o cenne punkty klasyfikacji generalnej rozgrywek północnej strefy pucharu na torze w Precenicco. Po pechowym weekendzie w Nizza Monferato, młodszy z braci - Maciek (JUNIOR ROK), zalicza bardzo udane zawody i awansuje aż o 10 pozycji w klasyfikacji generalnej. Niestety, ogromny pech dopada Szymona (SENIOR ROK), w finałowej walce, o jak najlepszy wynik.

Rozgrywki 7° TROFEO ESTATE CITTA’ DI LIGNANO, poprzedziły otwarte sesje treningowe. Towarzyszyła im piękna słoneczna pogoda, lecz podczas niedzielnego, porannego warm-up'u na tor zawitał deszcz. Zmiana warunków nie przeszkodziła braciom w podsumowaniu treningu, bardzo dobrymi, 3 czasami w swoich kategoriach.

MACIEK PNIE SIĘ W GÓRĘ GENERALKI, 7 MIEJSCE W PRECENICCO #2

Obaj prezentowali bardzo dobrą dyspozycję, czego dowodem było wywalczone 6 pole startowe Maćka do półfinału i 7 Szymona. Jako pierwszy do punktowanych biegów przystąpił Maciek. Kierowca tuż po starcie półfinału awansuje na 5 lokatę. Do końca biegu walczy o pozycję z Gabrio Bizzozero i Umberto Laganella, mijając ostatecznie linię mety jako 7. Start finału, ponownie przynosi zawodnikowi 5 pozycję. Naciskający rywale nie odpuszczają tempa, przez co Maciek tasuje się między 4 a 9 lokatą. Ostatecznie finałową szachownicę mija jako 8, a w podsumowaniu rundy zajmuje 7 miejsce.

Ogromne emocje towarzyszyły startom, mieszanej stawki SENIOR ROK I ROK DVS, którą uzupełniał Szymon. Półfinał to jego dobry start i szybko podjęte pojedynki. Walcząc do ostatnich metrów wyścigu na mecie zjawia się jako 5, w towarzystwie Daniele Barbero i Alessandro Andreetta.

MACIEK PNIE SIĘ W GÓRĘ GENERALKI, 7 MIEJSCE W PRECENICCO #3

Niestety, dobrą passę przerwał bieg finałowy. Tuż po starcie Szymon spada na 11 lokatę. Szybko odnajduje się w sytuacji i zaczyna odrabiać starty aż do 6 pozycji. Niestety, w trakcie zmagań pękła śruba w układzie hamulcowym i kierowca wypada z toru, bez możliwości powrotu. Zebrane punkty zapewniły mu 12 miejsce w podsumowaniu dnia.

Po 6 rozegranych spotkaniach, Szymon w SENIOR ROKU plasuje się na 6 pozycji generalki. Maciek, który startował tylko w 3 z 6 rozegranych rund , przesunął się o 10 oczek w górę i jest obecnie 33 (spośród 60 sklasyfikowanych zawodników).

MACIEK PNIE SIĘ W GÓRĘ GENERALKI, 7 MIEJSCE W PRECENICCO #1

Kolejna porcja włoskich emocji już 19.06, a areną zmagań będzie doskonale znany braciom tor w Adrii. Jak zawsze, wyścigowi bracia gorące podziękowania kierują do zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, Paolo Zani'ego, oraz rodziców i dziadków, którzy wspierają ją ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl