21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Węgierski tor Pannonia Ring w Ostffyasszonyfie gościł w miniony weekend kierowców kartingowych z całej Europy. Wszystko to za sprawą rozgrywanej tam 2 rundy serii ROTAX CENTRAL EASTERN EUROPE TROPHY. Międzynarodową stawkę uzupełniali również kierowcy teamu Jastrzębski Racing, startujący w 3 kategoriach pucharu.

Pierwsze wyjazdy na tor kierowcy zaliczyli już we czwartek. Czas do niedzielnych zmagań poświęcili na jak najlepsze zapoznanie się z charakterystyką toru, praz doborem odpowiednich ustawień sprzętu.

WĘGRY I 3 RUNDA ROTAX CEE #1

W JUNIOR MAXIE świetnie radził sobie Mateusz Pyłka. Po zajęciu 2 miejsca podczas kwalifikacji i półfinału, finał i super finał rundy, podsumował zwycięstwem po zaciekłych pojedynkach z Silvestrem Aleksejevasem. Niestety, komicja techniczna nałożyła na niego karę wykluczenia z ostatniego wyścigu, co przekreśliło jego szansę na szczyt podium w JUNIOR MAXIE.

WĘGRY I 3 RUNDA ROTAX CEE #4

Mateusz Kaprzyk prezentując bardo równe i pewne tempo tasował się między 15, a 16 lokatą, a w super- finale zamknął pierwszą 10 stawki. Mniej szczęścia miał Piotr Świeżaczyńki. Kierowca pechowo, w półfinale i finale uczestniczył, bądź ratował się ucieczką poza tor przed incydentem, co przypłacał startą wypracowanej pozycji. Ostatni wyścig okazał się dla niego wyjątkowo pechowy, gdy po 2 okrążeniu spadł mu łańcuch i tym samym przekreślił jego szansę na dalsze ściganie.

WĘGRY I 3 RUNDA ROTAX CEE #3

Kategoria SENIOR MAX reprezentowana była przez Daiwda Dziochę. Kierowca pojedynkując się z Wiktorem Welezinskim i Kubą Gregułą dwukrotnie sięga 6 lokaty. Niestety w super-finale dochodzi do kontaktu pomiędzy nim, a Gregułą, przez co spada na 8 miejsce.

WĘGRY I 3 RUNDA ROTAX CEE #2

W MINI MAXIE dobrą dyspozycję zaprezentował Oliwier Pyłka. W półfinale kierowca melduje się tuż za zderzakiem zawodnika zamykającego pierwszą 3. W finale, w trakcie rywalizacji, pechowo wypada z toru, przez co spada na koniec stawki. Utrzymując dobre tempo odrabia starty do 9 miejsca. Podczas ostatniego wyścigu rundy konsekwentnie odbiera rywalom kolejne pozycje i ostatecznie na mecie zjawia się 5.

Po raz kolejny kierowcy do walki staną już 17-19 czerwca na torze w Kecskemet, a tymczasem powracają na krajowe tory, by walczyć o cenne punkty klasyfikacji generalnych polskich serii kartingowych.

Informacja prasowa Zdjęcia: Medai4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl