21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Team Jastrzębski Racing, kolejny wyścigowy weekend czerwca spędził na torze w Poznaniu. Tym razem, zespół w składzie Dawid Dziocha, Mateusz i Oliwier Pyłka, Oskar Sitek, oraz Mateusz Kaprzyk i Piotr Świeżaczyński, wziął udział w zmaganiach 7 i 8 rundy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Na weekendowym podium, teamowi reprezentanci pojawiali się aż 5 razy.

Team, jak zawsze, pierwsze sesje treningowe rozpoczął już we czwartek. Kierowcy pokonywali dziesiątki kilometrów na torze, by przypomnieć sobie jego charakterystykę, a mechanicy dbali, by mogli w pełni wykorzystać potencjał sprzętu.

KOLEJNE PODIA SEZONU DLA JASTRZĘBSKI RACING #2

Na podium obu rund kategorii JUNIOR MAX stawał Mateusz Pyłka. Kierowca pojedynkując się z Wiśnickim, Aleksejevasem, Wierzbickim i Doniczem, weekendowe zmagania podsumowywał na 2 i 3 stopniu. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował również Mateusz Kaprzyk. W sobotę kierowca sięgnął 6 pozycji, a w niedzielę otarł się o podium, zajmując 4 miejsce. 7 rezultat dwukrotnie zanotował Piotr Świeżaczyński.

KOLEJNE PODIA SEZONU DLA JASTRZĘBSKI RACING #3

Kategoria MINI MAX to pewna jazda Oliwiera Pyłki. W sobotę, zawodnik przez cały dzień utrzymuje 3 lokatę, którą również podsumowuje cały dzień. Niedzielne zmagania rozpoczyna z 7 pola, by już w półfinale poprawić wynik o 5 oczek i minąć metę tuż za liderem. W finale atakuje go Igor Drożyński, lecz pewna i szybka jazda pozwala mu zachować wywalczoną pozycję. 2 stopień podium był zwieńczeniem pracowitego weekendu.

KOLEJNE PODIA SEZONU DLA JASTRZĘBSKI RACING #4

SENIOR MAX reprezentowany był przez doświadczonego - Dawida Dziochę. Weekend rozpoczął mocnym akcentem - na pole position. W półfinale uczestniczy w szeregu pojedynków i spada na 5 miejsce. Straty odrabia w finale. Walcząc koło w koło z Kubą Gregułą sięga pozycji vice-lidera wyścigu, jak i rundy. Niedziela rozpoczęła się dla niego obiecująco, bo 3 rezultatem pierwszego biegu. Niestety, w finale dopada go pech, gdy na okrążeniu formującym spada mu łańcuch i tym samym przekreśla szansę na udział w rywalizacjach.

W najmłodszej kategorii - MICRO MAX ścigał się Oskar Sitek. Kierowca z wyjazdu na wyjazd poprawiał osiągane wyniki. W sobotę finał kończy na 8 miejscu, po starcie z 11 lokaty. W niedzielę, serię zmagań w najliczniejszej stawce pucharu kończy na 14 pozycji.

KOLEJNE PODIA SEZONU DLA JASTRZĘBSKI RACING #5

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: SENIOR MAX: Dawid Dziocha- 2 JUNIOR MAX: Mateusz Max Pyłka- 1, Mateusz Mateo Kaprzyk- 4, Piotr Świeży Świeżaczyński- 6 MINI MAX: Oliwier Pyłka- 2 MICRO MAX: Oskar Sitek- 12

Kolejna dawka ROTAXOWYCH emocji zaplanowana jest na 30-31.07 na torze w Toruniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl