21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Na Torze Poznań rozegrano kolejne zawody serii Rok Cup Poland 2016. Ty samym już po raz drugi w tegorocznym sezonie "Rokersi" zawitali na kartingową część obiektu w Przeźmierowie, gdzie rozegrano 9. i 10. rundę pucharu.

ROK CUP POLAND. PO RAZ DRUGI W PRZEŹMIEROWIE #5

Tak jak podczas poprzednich rund Rok Cup Poland 2016, zwycięzcy kwalifikacji w każdej z kategorii zostali nagrodzeni kompletem opon ufundowanym przez KIA MOTORS POLSKA, organizatora wyścigowej serii KIA LOTOS RACE. Dodatkowo, każdy z triumfatorów czasówki losował nazwisko innego zawodnika ze swojej klasy, dla którego przygotowano nagrodę dodatkową, także ufundowaną przez KIA.

ROK CUP POLAND. PO RAZ DRUGI W PRZEŹMIEROWIE #1

W kategorii Baby Rok doszło do malej niespodzianki - oba wyścigi 9. rundy wygrał Kacper Wojdyła, który co prawda wcześniej notował już dobre wyniki, ale na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy w swojej karierze. Drugie miejsce zajął Mikołaj Kania, a trzecie Julian Śmiechowski, który następnego dnia był najszybszy. Śmiechowski triumfował w finale i wyprzedził zwycięzcę wyścigu półfinałowego Mateusza Pasiuka oraz Jana Przyrowskiego. Kacper Wojdyła tym razem zajął 10. miejsce, a w klasyfikacji generalnej na czele jest Śmiechowski (530 pkt.), drugą lokatę zajmuje Przyrowski (451), a trzecią Piotr Czaja (412).

ROK CUP POLAND. PO RAZ DRUGI W PRZEŹMIEROWIE #4

Rywalizacja w tradycyjnie najliczniej obsadzonej (aż 29 zawodników!) klasie Mini Rok stała pod znakiem zaciętych pojedynków Karola Pasiewicza i Marcela Kuca. Obaj zawodnicy podzielili się zwycięstwami w wyścigach zarówno podczas 9. jak i 10 rundy. Pierwszego dnia za Pasiewiczem i Kucem sklasyfikowano Mateusza Lenarta, a drugiego na podium obok Kuca i Pasiewicza stanął Jakub Szablewski. Ten ostatni zgromadził na swoim koncie 610 punktów i prowadzi w klasyfikacji po 10. rundach. Drugi jest Kuc (587), a trzeci Pasiewicz (374).

ROK CUP POLAND. PO RAZ DRUGI W PRZEŹMIEROWIE #2

W kategorii Junior Rok podczas 9. rundy rywalizację wygrał Szymon Urbaniak (triumfował w wyścigu finałowym) przed Litwinem Gustasem Grinbergasem (wygrał półfinał) i Marcinem Zającem. Na drugi dzień triumfował Grinbergas, który wyprzedził Urbaniaka i swojego rodaka Danieliusa Vavilovasa. Klasyfikacje generalną otwiera Grinbergas (580 pkt.), drugi jest Adrian Janicki (556), a trzeci Urbaniak (441).

W Rok GP15 trwa zwycięska passa Igora Lejko. Triumfator wszystkich wyścigów w Przeźmierowie najpierw zostawił za sobą Niemca Marcela Prokscha-Koppena, i Piotra Dembińskiego, a w podsumowaniu 10. rundy Daniela Zająca i ponownie Prokscha-Koppena. Nic dziwnego, że Lejko (696 pkt.) pewnie prowadzi w punktacji sezonu przed Zającem (434) i Prokscha-Koppenem (372).

ROK CUP POLAND. PO RAZ DRUGI W PRZEŹMIEROWIE #3

Z kolei w Rok GP25 pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Marcel Prokscha-Koppen , drugi był, znany z rajdów samochodowych, Ariel Piotrowski, a trzeci Adrian Marcinkiewicz. Warto odnotować czwartą pozycję innego znakomitego rajdowca - Tomasza Gryca.

Nazajutrz Prokscha-Koppen musiał uznać wyższość Daniela Zająca, a podium uzupełnił Piotrowski. W generalce na czele jest Zając (539 pkt.), drugą lokatę zajmuje Prokscha-Koppen (524), a trzecią Marcinkiewicz (516).

Następne zawody cyklu Rok Cup Poland odbędą się w dniach 9-10 lipca na torze Awix Racing Arena w Toruniu.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl