21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Po raz kolejny w tegorocznym sezonie zawodnicy Rok Cup Poland zawitali na kartingową część Toru Poznań. Tym razem jednak kierowcy startujący w klasach Baby Rok i Mini Rok wzięli udział we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, czyli Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików (KMPM), rozgrywanych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Upalna pogoda pierwszego dnia zawodów mocno dawała się we znaki startującym, natomiast nazajutrz na torze w Przeźmierowie panowały zgoła odmienne warunki. Było znacznie chłodniej, pochmurno, a czasami nawet deszczowo. Bardzo ważny w tych warunkach, był więc odpowiedni dobór opon.

Najmłodsi Rokersi z tytułami #2

Rywalizacja w klasie Baby Rok rozpoczęła się od triumfu Jana Przyrowskiego (Automobilklub Leszczyński/Elite Racing), który w sobotę wygrał oba wyścigi i zdobył najwięcej punktów w podsumowaniu dnia. Na drugim miejscu sklasyfikowano Juliana Śmiechowskiego (A. Wielkopolski/DSR), a na trzecim Mikołaja Kanię (A.Wielkopolski/Elite Racing). Nazajutrz niespodziewanym zwycięzcą został debiutant Franciszek Hałatnik (A. Leszczyński/AMO Racing Team), który wygrał wyścig finałowy i całą rundę przed Dawidem Marcinowskim (A. Leszczyński) i Przyrowskim. Przy okazji jednak skorzystał z niecodziennego „prezentu” rywala – emocje, które towarzyszyły pojedynkom najmłodszych kartingowców były tak duże, że lider finałowego wyścigu Kacper Wojdyła (A. Wielkopolski) omyłkowo zjechał do depo podczas ostatniego okrążenia w przekonaniu, że wyścig już się zakończył!

Ostatecznie, według nieoficjalnej jeszcze klasyfikacji, mistrzem Polski klasy Baby Rok został Jan Przyrowski, wicemistrzem Julian Śmiechowski, a drugim wicemistrzem Franciszek Hałatnik.

Najmłodsi Rokersi z tytułami #1

W kategorii Mini Rok pierwszego dnia najszybszy był Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski), który triumfował w obu wyścigach. Po zaciętych pojedynkach ze zwycięzcą, na drugim miejscu zameldował się Jakub Szablewski (A. Lesczyński/KRT Exprit Team), a na trzecim Aleksander Klimaszewski (A. Polski/KRT Exprit Team). Nazajutrz Pasiewicz musiał się zadowolić czwartym miejscem, a o zwycięstwo tym razem walczyli Szablewski i Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław/ST Racing). Pierwszy wyścig wygrał Lenart, ale w finale nieco szybszy był Szablewski i to on triumfował w podsumowaniu dnia. Duga lokatę zajął Lenart, a trzecią Maciej Banaś (A. Leszczyński/Speed Kart).

Mistrzostwo Polski wywalczył więc Jakub Szablewski, wicemistrzostwo Karol Pasiewicz, a drugim wicemistrzem został jeżdżący bardzo równo Wiktor Leśkiewicz (A. Koszaliński/KRK).

Warto wspomnieć, że poza pamiątkowymi pucharami, zawodnicy otrzymali ufundowane przez organizatorów i sponsorów 24 komplety opon kartingowych.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl