21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Miniony weekend był bezsprzecznie jednym z najbardziej emocjonujących, w tegorocznym sezonie kartingowym. Na bydgoskim torze Fordon spotkali się uczestnicy dwóch największych serii wyścigowych w kraju. Kierowcy ścigający się nacodzień w pucharze ROTAX MAX CHALLENGE POLAND stanęli do rywalizacji w Kartingowych Mistrzostwach Polski, oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zawody były również świetną okazją do udowodnienia kunsztu kierowcy wyścigowego- w piątek cały dzień padało, z kolei sobota była słoneczna.

Pierwsze treningi rozpoczęły się już we wtorek. Kierowcy pokonywali dziesiątki kilometrów, by w jak najlepszym stopniu przygotować się do kwalifikacji. Te z kolei, ze względu na załamanie pogodowe zostały przeniesione na piątkowy poranek, a ten również nie rozpieszczał kierowców.

W klasie MICRO MAX przez wszystkie 4 wyścigi zaciekłe pojedynki toczyły się w ścisłej czołówce. Pierwszy wygrywa Pasiewicz, a drugi Matejczyk. Jako vice-lider oba biegi podsumował Piekutowski. Sobotę mocnym akcentem rozpoczyna ponownie Matejczyk. Na mecie dołączają do niego Piekutowski i Pomorski. Ostatni wyścig to ponownie pojedynki między Piekutowskim - zwycięzcą, Matejczykiem i Pasiewiczem.

LIDERZY MISTRZOSTW POLSKI WYŁONIENI #4

MINI MAX to świetna dyspozycja Drożyńskiego, który wygrywa 3 wyścigi. W piątek metę obu startów mijają za nim Rybka i Jabłoński. W sobotę pierwszy start wygrywa Jabłoński, przed Pyłką i Drożyńskim. Koniec weekendu na swoją korzyść rozstrzyga ponownie Drożyński, przed Jabłońskim i Krętem.

LIDERZY MISTRZOSTW POLSKI WYŁONIENI #3

W JUNIOR MAXIE pierwszy wyścig, z 4s. przewagą nad Wierzbickim i Koconiem wygrywa Pyłka. W kolejnym goni go Donicz, który ostatecznie wysuwa się na pozycję lidera, a najszybszą trójkę zamyka Wiśnicki. W sobotę Pyłka wraca na prowadzenie, a Wiśnicki i Kocoń dojeżdżają na niezagrożonych pozycjach. Zwycięstwem 4 serii zmagań klasy, zakończył weekend Wiśnicki. A pojedynkujący się Donicz i Wierzbicki uzupełnili ścisłą czołówkę.

LIDERZY MISTRZOSTW POLSKI WYŁONIENI #5

Pierwszą rundę Mistrzostw klasy SENIOR MAX na swoją korzyść rozegrał Stępiński. Pierwszy bieg wygrywa Jastrzębowski, a następnie do końca rundy prowadzenie utrzymuje Stępiński. Za jego plecami zaciekłe pojedynki toczyli Dziocha i Greguła, którzy przez cały weekend tasowali się między sobą na 2-3 pozycji.

LIDERZY MISTRZOSTW POLSKI WYŁONIENI #1

Łączoną klasę DD2 MAX i DD2 MASTERS bezsprzecznie zdominował Jurmanowicz, który w towarzystwie Bartoszuka wygrał wszystkie wyścigi rundy. W piątek, pierwszą trójkę zamknął zwycięzca klasy MASTERS - Murański, a w sobotę na jego miejsce zajął Szuliński. Pierwszą trójkę MASTERSÓW uzupełniali za Murańskim, tasujący się między 2-3 pozycją Protasov i Solich.

LIDERZY MISTRZOSTW POLSKI WYŁONIENI #2

Miniona runda wyłoniła liderów klasyfikacji generalnej, tak więc w poszczególnych klasach na szczycie tabeli plasują się:

Kartingowe Mistrzostwa Polski MICRO MAX - Filip Matejczyk MINI MAX - Igor Drożyński

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski JUNIOR MAX - Mateusz Pyłka SENIOR MAX - Michał Stępiński DD2 MAX - Karol Jurmanowicz DD2 MASTERS - Sławomir Murański

Finałowa odsłona zmagań rozegrana zostanie w dniach 19-21 sierpnia na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl