21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Tegoroczny sezon serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND zbliża się ku końcowi. Przedostatnie dwie, 9 i 10 runda pucharu rozegrane zostały na torze AWIX Racing Arena w Toruniu. Choć początek wyścigowego weekendu okazał się deszczowy, to już od połowy soboty warunki uległy znacznej poprawie i utrzymały się do końca niedzieli. Jak zawsze, na torze obecni byli również przedstawiciele firmy Liberia, którzy wspierają rozwój młodych kartingowców.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili kierowcy klasy SENIOR MAX. Po wygranej czasówce przez pierwsze dwa okrążenia prowadzenie utrzymuje Jastrzębowski. Pechowo dochodzi do incydentu pomiędzy nim a Dziochą, przez co obaj tracą. Pozycję lidera obejmuje Welezinski, który ostatecznie zwycięża. Odrabiający starty Jastrzębowski przecina metę jako 2, a 3 pozycję notuje Sobieski. W finale pewne zwycięstwo odnosi Welezinski, przed Dziochą i Jastrzębowskim.

TORUŃSKIE ZMAGANIA 9 I 10 RUNDY ROTAXA #6

W niedzielę Welezinski wygrywa oba wyścigi, a tuż za nim zjawia się Dziocha. W półfinale na 3 miejscu zjawia się Zając, lecz decyzją komisji technicznej zostaje wykluczony z wyścigu, dzięki czemu na jego miejsce awansuje Łaniewski. W finale pierwszą trójkę uzupełnił Jastrzębowski.

Sobotni półfinał JUNIOR MAXA to świetna dyspozycja Wiśnickiego, który wygrywa przed Doniczem i Aleksejevasem. Warto wspomnieć że w walce o miejsce w ścisłej czołówce uczestniczyli również Kaprzyk i Pyłka. W finale Aleksejevas przyspiesza, wyprzedza Wiśnickiego i wygrywa. Ścisłą czołówkę uzupełnił ponownie Donicz, tym razem jednak na 3 miejscu.

TORUŃSKIE ZMAGANIA 9 I 10 RUNDY ROTAXA #2

Niedziela to świetne tempo Aleksejevasa, który po wygranej czasówce nie oddaje prowadzenia do końca dnia. 2 miejsce w półfinale notuje Donicz, przed Świeżaczyńskim. W finale jako vice-lider metę przecina Pyłka, a Donicz kończy wyścig na 3 pozycji.

Klasę MICRO MAX w sobotę zdominował Piekutowski. Za jego plecami, przez cały dzień pojedynkowali się Havrylets i Matejczyk. W półfinale vice-liderem zostaje Havrylets, a w finale pozycję odbiera mu Matejczyk.

TORUŃSKIE ZMAGANIA 9 I 10 RUNDY ROTAXA #4

Niedzielny półfinał to roszady w pierwszej trójce pomiędzy Pasiewiczem, Matejczykiem i Piekutowskim. Ostatecznie, po serii pojedynków metę przecinają w tej kolejności. W finale na prowadzenie wychodzi Piekutowski, który wygrywa przed Matejczykiem i Havryletsem.

W łączonej stawce DD2 MAX i DD2 MASTERS niepodzielnie, przez cały weekend tempo nadawał Bartoszuk. W sobotę 2 miejscem wymieniali się między sobą Jurmanowicz i Białach.

TORUŃSKIE ZMAGANIA 9 I 10 RUNDY ROTAXA #1

W niedzielę niezagrożoną pozycję vice-lidera utrzymuje Jurmanowicz. Pierwszą trójkę uzupełniali kolejno Murański (sobotni zwycięzca w klasie MASTERS), a w finale Białach. W najbardziej doświadczonej klasie- MASTERS na podium stawali również Biriuk i Protasov, a w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanął Biriuk.

Jak zawsze, ogromne emocje towarzyszyły wyścigom kategorii MINI MAX. Sobotni półfinał zaczyna się dla części stawki pechowo - na pierwszym okrążeniu dochodzi do sporego incydentu. Obronną ręką z opresji wychodzą Pyłka, Kolasa i Jabłoński, którzy na mecie zamykają najszybszą trójkę biegu. Warto wspomnieć, że Jabłoński startował z ostatniego pola. W finale do walki o jak najlepszy wynik dołącza się Kuc, który ostatecznie wygrywa przed Jabłońskim i Pyłką.

TORUŃSKIE ZMAGANIA 9 I 10 RUNDY ROTAXA #3

W niedzielę Kuc nie zwalnia tempa i po starcie z pole position nie oddaje pozycji lidera do końca dnia. W półfinale za jego plecami zjawiają się Jabłoński i Pyłka. Finał to walka koło w koło pomiędzy Kucem i Pyłką - który ostatecznie notuje 2 rezultat. 3 rezultat notuje Spinkiewicz.

Liderami klasyfikacji generalnej pucharu po 10 rozegranych spotkaniach są: MICRO MAX - Filip Matejczyk MINI MA X- Marcel Kuc JUNIOR MAX - Matusz Pyłka SENIOR MAX - Wiktor Welezinski DD2 MAX - Łukasz Bartoszuk DD2 MASTERS - Sławomir Murański

Finałowe rundy pucharu rozegrane zostaną w dniach 17-18.09 na torze w Słomczynie.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl