21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

IX i X Runda Rotax Max Challenge Poland przyniosły kolejne znakomite występy kierowców zespołu UNIQ Racing. Po zwycięstwa sięgnęli Bartek Piekutowski i Sylwester Aleksejevas. Ten drugi był najlepszy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na podium stawali również Filip Matejczyk, Kamil Donicz i Jerzy Spinkiewicz.

Do Torunia pojechało 7 kierowców UNIQ Racing, a na podiach udało się stanąć aż pięciu.

W kategorii Junior Max znakomicie spisywał się Sylwester Aleksejevas. Zaczął on od 6. miejsca w kwalifikacjach w sobotę i 3. miejsca w 1. Finale. Potem jednak wygrywał wszystko, kończąc obie rundy na 1. miejscu. Świetnie w tej kategorii jechał również Kamil Donicz, który w sobotę był trzeci, a w niedzielę drugi.

W Micro Max w sobotę bardzo ciekawą walkę stoczyli Bartek Piekutowski i Filip Matejczyk. Wszystkie biegi IX rundy wygrał Piekutowski i to właśnie on sięgnął po zwycięstwo. Matejczyk finiszował tuż za nim. W niedzielę świetnie rozpoczął Filip, który wygrał czasówkę. W 1. Finale był 2, ale awaria w decydującym biegu sprawiła, że został sklasyfikowany na 10. miejscu. Bartek Piekutowski zajął w tej rundzie 2. miejsce. Ci dwaj kierowcy są liderami cyklu, a Matejczyk ma 2 punkty przewagi nad Piekutowskim. Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Japończyk Kotaro Murai, który w sobotę zajął 12. miejsce, a w niedzielę był ósmy.

Świetny weekend zaliczył Jerzy Spinkiewicz, który w sobotę w kategorii Mini Max był 5. a w niedzielę stanął na podium, zajmując 3. miejsce w 2. Finale. Marceli Popiel w obu rundach zajął 14. miejsce.

Informacja prasowa Zdjęcie: Maciej Spinkiewicz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl