21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Kolejny weekend na torze, zespół Jastrzębski Racing podsumowuje sukcesem. Podczas rozgrywek 9 i 10 rundy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, na torze w Toruniu, teamowi reprezentanci pojawiali się na podium aż 5 razy. Największy sukcesem może pochwalić się Oliwier Pyłka, który dwukrotnie został vice-liderem MINI MAXA.

Otwarte sesje treningowe rozpoczęły się już na kilka dni przed zawodami. Czas ten zespół poświęcił na jak najlepsze przygotowanie sprzętu by podczas startów wykorzystać w pełni jego potencjał.

Jako pierwszy, na torze pojawił się Dawid Dziocha. Sobotni półfinał SENIOR MAXA podsumowuje 4 wynikiem by na koniec dnia przyspieszyć. Pojedynkując się z Wiktorem Welezinskim, zarówno finał, jak i całą rundę kończy jako vice-lider.

TORUŃSKIE PODIA JASTRZĘBSKI RACING #2

W niedzielę jego głównymi rywalami byli Marcel Jastrzębowski i ponownie Wiktor Welezinski. Mimo zaciekłych pojedynków oba biegi kończy na 2 miejscu i plasuje się na 2 stopniu podium.

W JUNIOR MAXIE ścigali się Mateusz Max Pyłka, Mateusz Mateo Kaprzyk i Piotr Świeży Świeżaczyński. W sobotę najlepsze tempo utrzymuje Mateo. Po dwukrotnym wywalczeniu 4 miejsca, w klasyfikacji dnia uplasował tuż obok podium. Tuż za jego zderzakiem utrzymywał się przez cały dzień Świeży i kończy dzień 5 rezultatem. Max, po pechowym półfinale (kara +10s.) w klasyfikacji rundy zajął 7 lokatę.

TORUŃSKIE PODIA JASTRZĘBSKI RACING #3

Niedzielę, mocnym akcentem rozpoczyna Świeży, który czasówkę i półfinał zalicza 3 pozycją. Niestety, w finale zalicza spadek na 6 lokatę. Max po zajęciu 6 miejsca w pierwszym wyścigu, na koniec dnia znacznie przyspiesza. Świetne tempo pozwala mu stanąć do walki o pozycję lidera, lecz ostatecznie metę mija jako 2, a zebrane punkty plasują go na najniższym stopniu podium. Mateo dzień ponownie kończy na 4 miejscu.

MINI MAX to świetna dyspozycja wspomnianego wcześniej Oliwiera Pyłki. Sobotnie biegi klasy otwiera wygranym półfinałem. W finale zalicza delikatny spadek i na mecie zamyka najszybszą trójkę.

TORUŃSKIE PODIA JASTRZĘBSKI RACING #4

Niedziela to zaciekłe pojedynki kierowcy z Marcelem Kucem i Szymonem Jabłońskim. Tocząc walkę w ścisłej czołówce notuje odpowiednio 3 i 2 miejsce.

Kategorię MICRO MAX reprezentował Oskar Sitek. W półfinale 9 rundy pojedynkuje się z Wójcickim, Malekiem i Kostyną, by ostatecznie minąć metę jako 13. Niestety, finał nie poszedł do końca po myśli zawodnika, który spadł na 17 lokatę.

TORUŃSKIE PODIA JASTRZĘBSKI RACING #1

Podczas półfinałowych zmagań, niedzielnej odsłony pucharu kierowca utrzymuje pewne, równe tempo i metę mija na niezagrożonej, 18 pozycji. W finale bierze udział w szeregu pojedynków. Rozgrywając je na swoja korzyść, awansuje na 15 pozycję. W podsumowaniu rund zajął dwukrotnie 16 pozycję.

W klasyfikacji generalnej sezonu, w swoich kategoriach, kierowcy plasują się na następujących lokatach:

MICRO MAX: Oskar Sitek- 11 MINI MAX: Oliwier Pyłka- 2 JUNIOR MAX: Mateusz Pyłka- 1, Mateusz Kaprzyk- 6, Piotr Świeżaczyński- 7 SENIOR MAX: Dawid Dziocha- 2

Finałowe rundy pucharu rozegrane zostaną 17-18 września na torze w Słomczynie.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl