21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Ostatni weekend lipca team ERNST Racing spędził na torze kartingowym w Toruniu. Przy AWIX Racing Arenie rozegrane zostały 9 i 10 runda serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Zespół stanowił na padoku liczną grupę, albowiem barwy reprezentowało aż 7 kierowców.

W kategorii MICRO MAX to udane starty Dawida Maślakiewicza. Do sobotniego półfinału przystępuje z 10 pola i szybko sięga 6 lokaty. W finale odpiera ataki rywali i ostatecznie mija metę 9, podsumowując rundę 6 rezultatem.

ZAWODNICY ERNST RACING SZYBKO W TORUNIU #4

Niedziela rozpoczyna się dla niego spadkiem. W półfinale traci dwa oczka i notuje 14 pozycję. Straty, w pięknym stylu odrabia w finale, gdy na mecie melduje się 8. Zebrane punkty uplasowały go na 11 miejscu.

MINI MAX, to dobra dyspozycja Wojtka Wilczyńskiego. Sobotni półfinał kończy, zamykając najszybszą 10 stawki. Niestety, w finale traci pozycję na rzecz atakujących rywali i szachownicę mija jako 13.

ZAWODNICY ERNST RACING SZYBKO W TORUNIU #1

Niedziela, to znaczna poprawa tempa kierowcy, co udowadnia już podczas pierwszego wyścigu gdy notuje 8 wynik. W finale utrzymuje swoje pewno tempo, dzięki czemu bieg kończy jako 9, a w punktacji dnia plasuje się na 6 miejscu.

W najbardziej doświadczonej klasie - DD2 MASTERS ścigał się Tomek Wilczyński. Kierowca, przez cały weekend pojedynkuje się z Dariuszem Solicham i Yurii Protasovem. Ostatecznie, obie rundy podsumowuje 5 rezultatem.

ZAWODNICY ERNST RACING SZYBKO W TORUNIU #3

Liczną stawkę stanowili także uczestnicy pokazów- Franek Siwik (Puffo), Piotr Borowczyk (MICRO MAX), Łukasz Siwik (HOBBY), Zbigniew Marek (HOBBY). Kierowcy oprócz świetnej zabawy, mieli także okazję nabrać cennego doświadczenia.

Finałowe rundy pucharu rozegrane zostaną 17-18 września na torze w Słomczynie.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl