21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Miniony weekend był przedostatnim, w tegorocznym, wyścigowy kalendarzu serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. 9 i 10 odsłona pucharu rozegrane zostały na torze kartingowym przy toruńskiej AWIX Arenie. Zaawansowaną stawkę kierowców uzupełnili również reprezentanci teamu K-Dyno Kart: Julia Obłój i Karol Kręt. Choć weekend nie należał do najłatwiejszych, oboje udowodnili swoich umiejętności kierowcy wyścigowego.

Po serii kilkudniowych przygotowań, podczas których brali udział w otwartych treningach, oboje ruszyli do sobotnich kwalifikacji.

Karol, trening oficjalny MINI MAXA podsumował 5 czasem okrążenia. Półfinał wykorzystuje do awansu i na mecie zjawia się tuż za pierwszą trójką. Niestety, finał nie zostanie przez niego zaliczony do udanych. W trakcie rywalizacji dochodzi do incydentu, w którym uczestniczy również Karol. Uszkodzeniu ulega rama oraz drążek kierowniczy, lecz mimo to kierowca walczy do końca i metę mija jako 9. W podsumowaniu 9 rundy uplasował się na 7 miejscu.

TORUŃSKIE POJEDYNKI K-DYNO KART #2

Niedzielę inauguruje, wywalczonym 6 polem startowym. Niestety w półfinale dopada go pech. Chcąc uniknąć zderzenia, ratuje się wyjazdem na trawę. Niestety, według interpretacji manewr został określony jako niedozwolony i została na niego nałożona kara wykluczenia. W finale startuje z końca stawki i skupia się na odrobieniu strat. Przebijając się z okrążenia na okrążenia przez liczną stawkę MINI MAXA, sięga ostatecznie 5 pozycji, a w podsumowaniu dnia zajmuje 10 lokatę.

Julia toruńskie zmagania MICRO MAXA rozpoczyna z 17 pozycji. W półfinale utrzymuje pewne tempo i awansuje na 16 lokatę. Finał to popisowa jazda zawodniczki i wywalczone 11 miejsce. W punktacji dnia uplasowała się na 15 pozycji.

TORUŃSKIE POJEDYNKI K-DYNO KART #1

10 runda pucharu, rozpoczyna się dla niej obiecująco- 9 polem startowym. W półfinale odpiera zaciekłe ataki rywali i w niezagrożony sposób zachowuje pozycję startową. W finale bierze udział w szeregu pojedynków, lecz zalicza delikatny spadek- na 11 lokatę. Dzień podsumowała 9 rezultatem.

W klasyfikacji generalnej MINI MAXA Karol jest obecnie 7 kierowcą sezonu. Julia w MICRO MAXIE plasuje się na 24 miejscu.

Warto wspomnieć, że po raz kolejny, kierowcy startujący z silnikami przygotowywanymi przez mechaników K-Dyno Kart odnieśli sukcesy. Oskar Pomorski i Tymofii Havrylets stanęli na podium MICRO MAXA, a Maciej Gładysz zajął 11 i 7 miejsce.

Finałowe rundy pucharu rozegrane zostaną na torze Słomczyn w dniach 17-18 września.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl