21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Druga i zarazem finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski i International Poland Championship odbyła się na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. O tytuły mistrzów kraju rywalizowali także zawodnicy najliczniej obsadzonej serii w naszym kraju - Rok Cup Poland.

Rokersi z tytułami #1

Po pierwszej rundzie rozegranej w Bydgoszczy, liderem klasy Baby Rok był Julian Śmiechowski, jednak w Starym Kisielinie zawodnik Automobilklubu Wielkopolskiego zakończył zawody tuż poza podium. Triumfował Piotr Czaja, który wygrał trzy z czterech wyścigów, przed swoimi kolegami z Automobilklubu Leszczyńskiego: Janem Przyrowskim i Kacprem Turoboyskim. W końcowej klasyfikacji po prymat sięgnął Przyrowski, drugą lokatą zajął Czaja, a trzecią Śmiechowski.

Rokersi z tytułami #2

W kategorii Mini Rok, podobnie jak w Bydgoszczy, triumfował Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów). Na drugiej pozycji sklasyfikowano Jakuba Szablewskiego (A. Leszczyński), który triumfował w ostatnim biegu, a na trzeciej Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing Club). Tytuł mistrzowski przypadł więc Kucowi, wicemistrzowski Szablewskiemu, a drugim wicemistrzem kraju w tej klasie został Protasiewicz.

Rokersi z tytułami #3

W Junior Roku Szymon Urbaniak (A. Wschodni w Lublinie) zrewanżował się Gustasowi Grinbergasowi za porażkę w pierwszej rundzie i po wygraniu dwóch wyścigów stanął na najwyższym stopniu podium. Zawodnika z Litwy wyprzedził jeszcze Marcin Zając (Wallrav Racing Club), a w końcowej klasyfikacji zdobywca tytułu Urbaniak wyprzedził Zająca i Grinbergasa.

Rokersi z tytułami #4

Zgodnie z przewidywaniami rywalizację w klasie Rok GP15 zdominował Igor Lejko (Wallrav Racing Club), który ponownie wygrał wszystkie wyścigi. Za to na drugim miejscu sklasyfikowano Karolinę Janicką (A. Zielonogórski Duet), która dwukrotnie dojeżdżała do mety na drugiej pozycji. Trzecią lokatę w podsumowaniu zawodów zajął legitymujący się duńskim paszportem Anders Gajczyk, który dzięki temu wywalczył tytuł wicemistrzowski. Dominacja Igora Lejko w tej kategorii nie podlegała dyskusji, natomiast za niespodziankę należy uznać trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji wywalczone przez Karolinę Janicką.

Rokersi z tytułami #5

Wreszcie w klasie Rok GP25 Daniel Zając (Wallrav Racing Club) pokonał triumfatora z Bydgoszczy – Adriana Marcinkiewicza (A. Zielonogórski Duet) oraz Jacka Pokojowczyka (A. Leszczyński). Jednak w podsumowaniu Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tej kategorii to Marcinkiewicz okazał się najlepszy przed Zającem i Pokojowczykiem.

Po mistrzostwach kraju zawodnicy wracają zawodów pucharowych. Ostatnia runda tegorocznego Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 3-4 września również na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl