21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Marek Piechuła, o którym już kiedyś pisaliśmy, bardzo dobrze radzi sobie w kartingowych mistrzostwach Czech w kategorii ROK Senior. Zabrzanin po raz drugi w tym sezonie znalazł się na podium.

W weekend odbyła się trzecia runda mistrzostw. Jeżdżący w zespole JMP Racing i reprezentujący barwy Auto Moto Klubu Gliwice kierowca chciał się odkuć za pech, jaki dopadł go w Vyskoim Mycie, gdzie trudów wyścigu nie wytrzymała opona, przez co Piechuła zakończył zawody na ostatnim miejscu.Marek Piechuła 2

Mimo że zabrzanin po raz pierwszy miał okazję ścigać się na torze Autodrom Sosnova, spisał się bardzo dobrze. W kwalifikacjach uzyskał czwarty czas. Taką samą pozycję Piechuła wywalczył podczas pierwszego z dwóch punktowanych wyścigów. W drugim było jeszcze lepiej - popisowa jazda i trzecie miejsce.

Dzięki temu, po zsumowaniu punktów za oba wyścigi, Piechuła mógł stanąć na najniższym stopniu podium zawodów. W klasyfikacji generalnej kategorii ROK Senior kartingowych mistrzostw Czech śląski kierowca zajmuje obecnie trzecie miejsce i ma 25 punktów przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Kolejna runda - na torze Pisek Hradiste - odbędzie się 6 i 7 lipca.

Źródło: www.sportslaski.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl