W ubiegłą sobotę i niedziele 24-25.05.2014 po raz trzeci odbyły się Polskie eliminacje do mistrzostw świata- Polish Indoor Kart Championships 2014. Impreza przyciągnęła rekordową liczbę zawodników- 76 seniorów i 26 juniorów.

W moim kalendarzu wyścigowym już od bardzo dawna było to najważniejsze wydarzenie na które czekałem. PIKC gromadzi zawsze najszybszych zawodników z Polski, a także czołówkę światowego kartingu halowego. W tamtym roku udało mi się uzyskać tytuł najszybszego Polskiego kierowcy, dzięki czemu z większa przyjemnością wracałem na to wielkie kartingowe wydarzenie w tym roku.

Pomimo że, zawody rozpoczęły się w sobotę, oficjalne przywitanie zawodników oraz losowanie nr startowych odbyło się w czwartek wieczorem. Wielu zawodników przyjechało już w środę w celu jak najlepszego przygotowania się do zawodów. Moim zdaniem ten fakt, doskonale obrazuje profesjonalizm i determinację zawodników.

PIKC 2014 #1

Dla mnie zawody rozpoczęły się już w poniedziałek kiedy to z sali wykładowej myślami uciekałem, a właściwie to zasadniczo już byłem, na torze . Do Szczecina dotarłem w czwartek wieczorem, a w piątek wykonałem treningi przygotowujące do zawodów.

Przed zawodami udało mi się osiągnąć dobre tempo i pełne skupienie co napawało optymizmem.

Pierwszego dnia zawodów odbyłem 3 wyścigi kwalifikacyjne kończąc je dwukrotnie na 1 miejscu i raz na 2 miejscu. Wyniki były więcej niż satysfakcjonujące i zagwarantowały mi pozycje lidera w klasyfikacji Senior już po pierwszym dniu.

Podczas drugiego dnia odbywały się 2 wyścigi kwalifikacyjne a następnie finały i superfinał. Dla mnie oznaczało to jeszcze większe emocje względem pierwszego dnia. Wyścigi kwalifikacyjne ukończyłem dwukrotnie na 2 pozycji a wyścig finałowy na 3 miejscu. Po zsumowaniu punktów zakwalifikowałem sie do superfinałów jako jeden z trzech polskich zawodników na 12 osób. Superfinał przyniósł wiele emocji ponieważ podróżowało mi się bardzo szybko, natomiast popełniłem błąd, który kosztował mnie 20 sekund zjeżdżając do PIT stopu w niedozwolonym momencie. W ten sposób zagwarantowałem sobie potężny zastrzyk emocji na sam koniec zawodów.

PIKC 2014 #2PIKC 2014 #3

Ostatecznie utrzymałem tytuł mistrza Polski drugi rok z rzędu będąc najszybszym Polskim zawodnikiem podczas PIKC 2013 i PIKC 2014. Emocje i radość są niewiarygodne, cieszę się że to co robię wychodzi bardzo dobrze, dając mi mnóstwo satysfakcji.

Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych zawodów pod względem mojej jazdy. Udało mi się utrzymywać tempo i ścigać się o najwyższe pozycje z takimi osobami jak:

- Matts Breckpott mistrz Belgii - Sebastian Papke vice mistrz Świata 2012 Niemcy - Corne Snoep 4 miejsce na mistrzostwach świata 2013 Dania - Adrian Janecsko mistrz Węgier - Ruben Boutens vice mistrz świata, mistrz Holandii 2014, mistrz Wielkiej Brytanii 2014 - Giovanni Baccellieri mistrz świata juniorów 2012, 2013 - Martin Haanhardt mistrz świata w kat. Master 2011 - Annelien Boutens mistrzyni świata kobiet

PIKC #4

i wielu wielu innych czołowych zawodników świata. W porównaniu do roku 2013 odczuwam duży rozwój w mojej jeździe, są już tory na świecie na których jestem w stanie nawiązać walkę ze światowa czołówka, co mnie bardzo cieszy i zachęca do jeszcze cięższej pracy.

Jako najszybszy Polak jestem wytypowany, podobnie jak w zeszłym roku, do reprezentowania Polski podczas Kart World Championship w Brazylii. Nie chce zapeszać, ale mam nadzieje że uda mi się zorganizować logistycznie i pojechać reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw Świata 2014. Jest to dla mnie wielki zaszczyt i radość.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować całemu teamowi Gokart Arena Łódź, który przez całe zawody wspierał mnie bardzo mocno( KeRaj, Krakers, Maniek, Gro, Arti, Kamila, Pelu, Adaś, Macio, Rafał, Mateusz, Konrad)

Gratuluje i dziękuje również wszystkim zawodnikom a w szczególności:

- Artur Pel 4 miejsce wśród Polaków, przez cała imprezę jeździł bardzo szybko, natomiast złośliwość rzeczy martwych jaka zdarza się w motorsporcie pogrzebała możliwość dużo lepszego wyniku

- Jakub Kłęk, 2 miejsce w kategorii senior, mistrz polski junior 2013. tutaj nie potrzeba specjalnego opisu. Wybitny Polski zawodnik, który jest gotowy na walkę z najlepszymi tego świata jak równy z równym. Kuba jesteś wielki!

- Kamil Gorlo szybka równa jazda na bardzo wysokim poziomie zagwarantowała 3 pozycje w kat. Senior. Brawo!

- Piotr Pepe Pucka, Pepe jechał zasadniczo w samych "grupach śmierci" gdzie poradził sobie wyśmienicie jak zawsze udowadniając, że szybkość się go trzyma

- Darek Giziński, szybki już od środy w każdym kierunku, każdym gokartem. Super forma w tym roku i przy odrobinie większej ilości sił była szansa na jeszcze lepszy wynik, gratulacje.

- Rafał Porada, bardzo szybka jazda. Trzymam za niego kciuki, mam nadzieje ze w przyszłym roku podium kat. Junior jest w jego zasięgu !

- Mariusz Irzykowski, Marcin Grodzicki, Adaś Jarkiewicz udany debiut ambitnych zawodników Gokart Arena Team, w przyszłym roku na pewno wykorzystają zdobyte doświadczenie i zaprezentują się z jeszcze lepszej strony.

PIKC #5

Dla organizatora PIKC, Remika Drzazgi, który dzięki swojej pasji i zapałowi organizuje jedną z lepszych imprez kartingowych w Europie. Co najważniejsze PIKC gromadzi najlepszych zawodników Polski i Świata oraz pozwala na merytoryczna rywalizację na najwyższym poziomie. Dziękujemy !

Szybkość mnie nie opuszcza, a ja nie odpuszczam i każdą wolną chwilę spędzam na rozwoju w motorsporcie. Trzymajcie kciuki, coś z tego będzie

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, reprezentant Łodzi w Polsce, reprezentant Polski na Świecie, Miko Marczyk

Remigiusz Drzazga (organizator PIKC):

- "Kolejny raz bijemy rekordy frekwencji, w tym roku udało się zgromadzić łącznie 102 zawodników (76 w kategorii Senior i 26 Juniorów). Nasze zawody przyciągają coraz większe grono zawodników z zagranicy, w tym roku była to grupa 28 osób i nie byli to przypadkowi zawodnicy (medaliści Mistrzostw Świata!). Jednak Polacy odrobili lekcje z poprzedniej edycji i jak równy z równym z nimi rywalizowali.

Wśród Polaków, najlepszym znów się okazał Mikołaj Marczyk, drugi był Jakub Kłęk (ubiegłoroczny mistrz w kat. Junior) a na trzeciej pozycji największe zaskoczenie zawodów Kamil Gorlo (zawodnik z Warszawy, startujących z powodzeniem w lokalnych ligach i uczestnik paru zawodów zagranicznych). Dodatkowo w kategorii Masters (powyżej 35 lat), na podium stanął Artur Pel z Łodzi.

Pierwsze komentarze zawodników są bardzo pozytywne po PIKC 2014 i wielu z nich zapowiedziało swój udział w kolejnej edycji" .

PIKC #6

Tekst: Mikołaj Marczyk, Remigiusz Drzazga Photo: Przemysław Wójcik

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl