Już po raz drugi team JMP Racing zgromadził na torze AUTODROM w Sosnowcu prawie 30 osób, na zawodach drużynowych Team Challenge, w których wygrała ekipa w składzie Krzysztof Rybak i Jakub Korbela, zaś najlepszy czas zawodów wykręcił Maciej Czerwiński.

Drugi rok z rzędu właściciel profesjonalnego teamu kartingowego JMP Racing, Marek Piechuła postanowił zorganizować zawody, na których wszyscy nie tylko mogli się po ścigać ale dodatkowo spotkać, pogadać i dobrze się bawić, jak sam przyznał, cel został spełniony.

Do zawodów zgłosiło się aż 15 zespołów (dwuosobowych), lecz ostatecznie wystartowało 14. Łącznie 28 osób, które stanęły do walki najpierw w kwalifikacjach. O grupie i pozycji startowej w dalszym półfinale decydował wykręcony czas na kwalifikacjach. Zarówno w półfinałach jak i wielkim finale była "ostra walka", podczas której nie było litości dla rywali. Do finału przechodziła pierwsza piątka z obu półfinałów. Start do wszystkich wyścigów odbywał się z pól startowych.

Po bardzo wyrównanych kwalifikacjach pierwsza trójka przedstawiała się następująco: 1. Maciej Czerwiński / Tomasz Ferdin 2. Jakub Całek / Sergiusz Madej 3. Krzysztof Rybak / Jakub Korbela

Zawodnicy w wspomnianym półfinale mieli do przejechania aż 40 minut, w ciągu których każda z drużyn musiała dokonać trzech zmian zawodników. Dodało to dodatkowego smaczku i możliwości obmyślania różnych taktyk. Tak naprawdę przez cały ten czas toczyła się walka na wszystkich pozycjach, ale ostatecznie do finału dostali się:

Z GRUPY A
Z GRUPY B
   
Maciej Czerwiński / Tomasz Ferdin

Marek Piechuła / Kamil Kruszyna

Krzysztof Rybak / Jakub Korbela

Jakub Całek / Sergiusz Madej

Arkadiusz Stecków / Łukasz Gorczak

Bartek Fijałkowski / Klaudiusz Skowron

Piotr Czerkaski / Wojciech Mazur

Adam Sibielak / Michał Cichorski

Krzysztof Szpruch / Radosław Szpruch

Michał Woś/ Katarzyna Białowąs-Woś

Czasy okrążeń wszystkich uczestników zarówno w kwalifikacjach jak i w półfinałach były bardzo wyrównane. Zapowiadała się niesamowita walka w 20 minutowym finale, gdzie zawodnicy musieli odbyć jedną zmianę. Start dla wszystkich widzów i zawodników czekających na zmianę był strasznie emocjonujący. Ciągłe zmiany na pozycjach, przepychanki, bączki, wyprzedzenia i spadki dostarczyły tylu wrażeń, że raczej nikt nie mógł narzekać na nudę.

Ale jak to mówią, "zwycięzca może być tylko jeden", w tym przypadku dokładnie dwóch, Krzysztof Rybak i Jakub Korbela, czyli zawodnicy już dobrze znani w światku kartingowym. Na drugim miejscu dojechał team w składzie Jakub Całek i Sergiusz Madej, na najniższym stopniu podium stanął organizator zawodów, czyli Marek Piechuła razem z Kamilem Kruszyną.

Trofeum otrzymał również Maciej Czerwiński za najlepszy czas okrążenia uzyskanego podczas zawodów: 24.43 s.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Tekst: SPEEDMAN4fun (PK) Zdjęcia: JMP Racing (fb/jmpracingpl)

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl