Po raz czwarty w Polsce odbędą się Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym (Polish Indoor Kart Championship 2015). W tym roku spodziewana jest rekordowa liczba zawodników (126 zawodników/zawodniczek w tym 98 seniorów i 28 juniorów). W celu lepszego poznania organizacji zawodów przeprowadziliśmy wywiad z nowym organizatorem, Bartoszem Malutko. 

(PK) - Jak się zaczęła Twoja przygoda z kartingiem?

(Bartosz Malutko) - Remigiusza Drzazgę znam już wiele lat i w sierpniu zeszłego roku zaprosił mnie na jazdę na torze Silver, jazda ta była moją pierwszą w gokarcie i od tamtej pory jestem regularnym klientem tego toru i wielkim pasjonatem tego sportu.

(PK) - Czyli organizatorem PIKC zostałeś poprzez znajomość z Remikiem?

(BM) Zgadza się, od dłuższego czasu namawiałem go do startu w PIKC i żeby wszystko odbyło się w duchu fair play oraz miało sens organizacyjny postanowiliśmy, ze to ja w tym roku będę organizatorem imprezy. Oczywiście zawody odbędą się w podobnym schemacie jak to miało miejsce w poprzednich latach i tu chce bazować na doświadczeniu społeczeństwa związanego z kartingiem halowym w Polsce jak również z wiedzy Remika, którą zdobył poprzez starty z ekipą Team Poland zagranicą.

(PK) - Patrząc na aktualna listę zgłoszeń, jest tam bardzo dużo zawodników z poza Polski, jak to się stało?

(BM) Największą zaletą takiej imprezy jest to że stworzyli ją zawodnicy, którzy jednocześnie startują w innych imprezach, z których czerpią wzorce. Impreza budowała swoją markę na przestrzeni ostatnich trzech lat i zdobyła duże uznanie i zaufanie wśród zawodników nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, w dużej mierze przyczyniły się do tego również sukcesy Polaków na arenie międzynarodowej przez co z coraz większym zainteresowaniem zawodnicy z zagranicy patrzą na zawody odbywające się w Polsce. Na zawodach zagranicą Polacy już nie jadą, aby tylko zdobywać doświadczenie, ale również po to, aby nawiązać równorzędną walkę z czołowymi zawodnikami z Europy i Świata czego przykładem są wyniki na: KWC 2012-13-14, BRKC 2015, Karting Eupen 24H 2014 i RHOC 2014. Kolejną zaletą jest kompleks Silver Hotel & Gokart Center, który jest komplementowany przez wszystkich jako jeden z najlepszych obiektów na jakim mieli okazję jeździć.

(PK) Czy w tym roku będą jakieś większe zmiany w regulaminie zawodów?

(BM) Wracamy do kwalifikacji tylko z jednym okrążeniem pomiarowym tzn. pierwsze okrążenie podczas quala będzie rozgrzewkowe a kolejne pomiarowe po którym zawodnicy zostaną zatrzymani, aby ustawić ich w szyku (start lotny) wg. czasu najlepszego okrążenia. Taki system najczęściej stosowany jest na imprezach zagranica i zdaje egzamin. Zawodnik musi być maksymalnie skoncentrowany na tym jednym pomiarowym okrążeniu. Drugą istotną zmianą będzie zmiana przynajmniej dwóch zakrętów na torze Silver. Na zmienionej konfiguracji będzie można trenować już tydzień przed zawodami w godzinach otwarcia toru, w kierunku normalny. W piątek przed zawodami, tor będzie dostępny tylko dla uczestników PIKC 2015, którzy będą mogli brać udział w sesjach treningowych w kierunku normalnym i przeciwnym. Inne zmiany są kosmetyczne i odpowiadają schematom z ostatnich lat, szczegóły zawarte są w regulaminie na stronie www.pikc.pl.

Redakcja PolskiKarting.com.pl

Zapraszamy równie do nabycia Oficjalnej Koszulki PIKC <kliknij>

Oczywiście naszej redakcji również nie zabraknie w Szczecinie na PIKC 2015. Z pewnością będziemy pomagać i relacjonować na żywo.

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl