Zawody drużynowe JMP Racing Team Challenge już po raz trzeci zagościły na torze AUTODROM w Sosnowcu. Pierwszego dnia lutego udział wzięło 12 ekip dwuosobowych, które walczyły o miano najlepszej drużyny okolic,  świetnie się przy tym bawiąc.

Jednak wygrać mógł tylko jeden team. Pod nieobecność zwycięzców z minionej rundy, na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Opelnaftowa Team, w składzie: Sergiusz Madej i Jakub Całek, który również wykręcił najlepszy czas podczas całej imprezy .

Forma zawodów nie różniła się niczym od poprzedniej rundy. Zawodnicy początkowo mieli do przejechania kwalifikacje (8 min.), w których to liczył się najlepszy czas okrążenia. Następnie dwa, 40 minutowe półfinały, podczas których to zawodnicy musieli odbyć obowiązkowo trzy zmiany. Na sam koniec, dla najlepszej dziesiątki, finał 20 minutowy z jedną zmianą.

Tego dnia od samego początku, mimo bardzo słabej przyczepności nawierzchni, swoją mistrzowską jazdę pokazały dwie drużyny z pod znaku "Opelnaftowa Team". Drużyny w składach: Maciej Czerwiński / Tomasz Ferdin oraz Jakub Całek / Sergiusz Madej zdominowały kwalifikacje, tym samym gwarantując sobie start w półfinałach z pierwszych pól.

Po 40 minutach walki w półfinałach stawka się nieco przetasowała i zwycięską ręką z grupy A wyszła drużyna JMP Racing (Marek Piechuła / Kamil Kruszyna), startująca z 3 pola, a finiszująca na 1 miejscu. Zaś w grupie B po ostrym starcie i bardzo równym tempie do mety dojechała jako pierwsza ekipa, która zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach, czyli Jakub Całek / Sergiusz Madej (Opelnaftowa Team).

Finał to już zupełnie inna bajka. Tutaj każdy walczył o swoje miejsce w zawodach. Jak można się domyśleć, każdy chciał być jak najwyżej. Dlatego zacięta walka toczyła się od samego startu, jak możemy to zaobserwować na filmiku poniżej.

Po znacznym zamieszaniu na starcie najwięcej zyskała jedna z ekip Opelnaftowa Team (Jakub Całek / Sergiusz Madej), która to ruszając z pierwszego pola oddaliła się od całej stawki, jadąc spokojnie aż do końca wyścigu po zwycięstwo. Walka o pozostałe stopnia podium toczyła się znacznie dłużej. Ostatecznie na drugim miejscu dojechała drużyna JMP Racing (Marek Piechuła / Kamil Kruszyna), zaś na najniższym stopniu podium stanął Piotr Czerkaski i Wojciech Mazur.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

SPEEDMAN4fun

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl