Tym razem udało Nam się dotrzeć na "ósme" zawody z serii Challang'e odbywające się na warszawskim torze RCW.

Pomimo, podobno pechowego 13-tego w piątek, "ostatkowych" imprez oraz ostatniego weekendu ferii zimowych, na starcie stanęło 37 kierowców. Nie zabrakło oczywiście znanych twarzy ze świata Kia Lotos Race (Karol Lubas, Karol Urbaniak), jak również przyjezdnych zawodników. Tym razem ekipa z lublina zjawiła się w ubogim składzie, ale za to pojawili się nowi uczestnicy z Sopotu. Wśród zawodników były też dwie Panie oraz najmłodszy uczestnik, który jak się przyznał w trakcie zawodów, miał tylko 8 lat i chciał się sprawdzić z najlepszymi.

Tym razem do przejechania były 3 kwalifikacje po 10 minut każda. Najgorszy czas jednej kwalifikacji był odrzucany i nie brany do ostatecznej punktacji w wyścigu głównym. Oczywiście obowiązywały 3 kategorie wagowe: Junior, Senior i Max. Wyścig główny liczył 15 okrążeń, podczas którego należało wykonać 3 pitstopy. Start zatrzymany w finale głównym każdej kategorii jak zawsze przyniósł wiele emocji, zarówno zawodnikom jak i kibicom.

Ponieważ był to piątek 13-tego na torze pojawiły się pewne niespodzianki, a mianowicie posłuszeństwa odmówiła tablica z wynikami, przez co konkurencja zrobiła się naprawdę ciekawa. Kwalifikacje były walką i sprawdzeniem swoich umiejętności na tzw. czuja. Niektórzy zawodnicy wysiadają z wózków mieli nie wesołe miny. Jednak sprawdzając swój czas na monitorze z wynikami, często ich humor się poprawiał.

Ostatecznie w kategorii Junior wygrał Karol Lubas. Tuż za nim na podium stanęli: Maciek Żukowski i Karol Urbaniak.

Finał Seniora przestawiał się następująco. Jako pierwszy linię mety przejechał Daniel Żórawski, a za nim Jarosław Głowacki oraz Mariusz Książek.

Kategorię Max wygrał Sebastian Celka. Drugie miejsce zajął Konrad Jęczeń a trzecie Kamil Gorlo.

Nagrody specjalne otrzymały Panie w kategorii "Race Woman"- Zuzia Gałązka za 4 miejsce w finale Junior oraz najlepszy czas wśród Pań, oraz zawodniczka Ivo Nowak za walkę o utrzymanie swojej pozycji startowej w finale. Również dla Huberta Dominik - najmłodszego i najmniejszego fajtera znalazła się mała pamiątka.

Link do strony GokartSystem z wynikami zawodów: WYNIKI RCW CHALLANGE 8

Filmy z dekoracji: https://www.facebook.com/RCWpl?fref=nf

tekst i zdjęcia - redakcja PolskiKarting.com.pl

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl