Pierwsze Międzyuczelniane Kartingowe Mistrzostwa Kielc zakończone. Odbywająca się na torze F1GOKART rywalizacja przyciągnęła kilkudziesięciu studentów i pracowników kieleckich uczelni wyższych. Zwyciężył Wiesław Dąbrowski.

Przez ostatnie 2 miesiące trwały eliminacje, w których chodziło o uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. 21 finalistów spotkało się w finale rozegranym 13 lutego. Rywalizowali oni w kwalifikacjach, a następnie wyścigach.

Najlepszym we wszystkich trzech etapach okazał się Wiesław Dąbrowski z Politechniki Świętokrzyskiej, który w nagrodę otrzymał zaproszenie na testy profesjonalnych gokartów z zespołem UNIQ Racing, rękawice wyścigowe oraz zaproszenie na 30 minut jazdy na torze.

Drugie miejsce zajął Dymitr Gruszka, który w finale awansował aż z 6. miejsca. Na podium znalazł się jeszcze Grzegorz Stec. Na 6. miejscu znalazła się najlepsza ze studentek - Sylwia Teliga, która kilka godzin przed finałem... została inżynierem.

- "Pierwszy raz organizowaliśmy takie zawody i był to strzał w 10-tkę, gdyż uczestnicy mieli sporo frajdy i mogli ze sobą rywalizować w wyścigach, co nie jest codziennością. Poziom był bardzo wysoki. Na pewno powtórzymy jeszcze te mistrzostwa" - powiedział Mateusz Tutaj, zarządzający torem F1GOKART.

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl