Nasza redakcja otrzymała właśnie ważne informacje. W 2015 roku wraz z pucharem i mistrzostwami Rotax Max Challenge Poland rusza nowa, długo wyczekiwana kategoria dla fanów szybkiej jazdy. Mamy tu na myśli nową kategorię - Hobby.

Po co ją stworzono? Właśnie dla nas amatorów, rekordzistów torów halowych, prawdziwych kierowców pragnących ścigać się jeszcze szybciej. Dzięki tej kategorii  kierowcy będą mogli odkurzyć swój stary sprzęt stojący w garażu i za niewielkie pieniądze ścigać się na prawdziwym torze. Jednocześnie będzie można podglądać jak robią to najlepsi i bardziej doświadczeni zawodnicy, podczas weekendów wyścigowych. Ci, którzy nie dysponują własnym sprzętem, będą mogli go wypożyczyć.

Chcąc ścigać się w nowej kategorii wystarczy mieć skończone 16 lat. Dysponować dowolnym gokartem z silnikiem 125 Rotax Max. NIE TRZEBA MIEĆ LICENCJI SPORTOWEJ. Jednak wymogiem organizatora jest posiadanie ważnych badań lekarskich, wykonanych przez lekarza medycyny sportowej lub lekarza mającego nadane uprawnienia w dziedzinie medycyny sportowej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, oraz opłacone ubezpieczenie NNW.

Zawodnika będzie obowiązywał Regulamin Techniczny kategorii 125  MAX ( bez skrzyni biegów). Wymogiem jest, aby gokart był wyposażony w opony firmy MOJO.

Oczywiście każdego zawodnika obowiązuje odzież sportowa, przeznaczona do uprawiania sportów motorowych, w tym również kartingu.

Wpisowe dla kategorii Hobby to tylko 250zł.

Więcej szczegółów i informacji już wkrótce na łamach naszego serwisu. Jeśli jesteście zainteresowani i macie pytanie, piszcie na nasz adres: redakcja@pkarting.pl a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć.

redakcja - PolskiKarting.com.pl

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl