Patryk Nieroda z zespołu Mkarts był najszybszym kierowcą w II rundzie sezonu 2015 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Zmagania na naszym torze przyciągnęły 30 miłośników kartingu.

Najszybszym kierowcą kwalifikacji, składających się z 9 pomiarowych okrążeń pokonywanych trzema różnymi gokartami (każdym po 3 "kółka), był właśnie Nieroda, który wyprzedził Jakuba Kłęka i Karola Romańczyka.

Wyścigi finałowe składały się z 7 okrążeń. Nieroda w pierwszym utrzymał pozycję lidera, a w drugim, w którym kierowcy jechali w odwrotnej kolejności, zdołał wyprzedzić dwóch zawodników i pewnie sięgnął po wygranej. Drugi był Wojciech Smulski, również z dwoma wyprzedzeniami. Podium uzupełniła Klaudia Styrkowiec. Nieroda był również najlepszy w kategorii Junior.

Najwięcej pozycji zyskał w całych zawodach Artur Pacanowski, który wyprzedził 6 rywali i zdobył tytuł Fightera. Wśród Seniorów najlepszy był Kajetan Koczotowski, który triumfował też w klasyfikacji Świętokrzyskiej. Najlepszym zespołem okazał się Alpha.

Najlepsi otrzymali zaproszenia na jazdy gokartem oraz puchary i medale. Kolejna runda Kieleckiej Ligi Kartingowej zostanie rozegrana 10 kwietnia. Wziąć udział w tych zawodach może każdy chętny.

Więcej szczegółów o cyklu można poznać na jego stronie www.kieleckaligakartingowa.eu

Źródło: facebook/f1gokart

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl